Euro
10.4226
-0.33%
Dolar
8.7508
-0.22%
Altın
500.75
-0.41%
Borsa
1.403
0.28%
Bitcoin
288.472
-0.32%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  iPhone 5S saldırısı tanıtımından önce geldi

  iPhone, Türkiye dahil pek çok ülkede saldırganların sosyal mühendislik malzemesine dönüştü.
  • 12.09.2013 - 13:57
  iPhone 5S saldırısı tanıtımından önce geldi

  iPhone 5S saldırısı tanıtımından önce geldi #1

  Milyonlarca insanın merakla beklediği Apple'ın yeni telefonu, saldırganlar için tehlikeli bir malzemeye dönüştü. Yeni iPhone'un tanıtılacağı sıralarda kullanıcıların e-posta hesaplarına olta saldırısı düzenlendi ve ücretsiz olarak iPhone 5S verileceği yalanıyla milyonlarca kullanıcı kandırılmaya çalışıldı.

  APPLE STORE'DAN GELİYORMUŞ GİBİ

  Trend Micro güvenlik uzmanlarının tespitlerine göre, Apple Store'dan geliyormuş gibi görünen e-postalarda, e-postayı alan kişinin en yeni iPhone 5S ve iPad modellerini kazandığı bilgisi verildi. e-postalar üzerinden sahte bir siteye yönlendirilen kullanıcılardan e-posta adresi ve şifresini girmesi istendi. Bu sayede kullanıcıların kişisel verilerine doğrudan erişim sağlanması hedeflendi.

  Sahte bir e-postanın yanı sıra yönlendirilen web sayfası ve sahte bir gönderici adresi oluşturan saldırganlar, yine en popüler konulardan biri üzerinden sosyal mühendislik hünerlerini gösterdi. Trend Micro'nun Smart Protection Network üzerinden gerçekleştirdiği tespitlere göre, iPhone 5S için hazırlanan sahte e-posta başta Güneydoğu Asya olmak üzere, doğrudan birçok bölgeyi hedef aldı. Saldırıda sırasıyla Malezya, Singapur, Almanya, Japonya ve Tayvan en fazla zararı gören ülkeler oldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir