Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2411
0.00%
Dolar
17.9153
0.02%
Altın
1.023
0.02%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
418.180
0.54%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  iPhone'da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu

  iPhone'da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu

  Apple'ın gözde ürünleri iPhone'ların bataryalarının daha uzun süre gitmesi için 12 ipucu..
  • İHA
  • 10.02.2015 - 13:28

  Akıl telefon kullanıcılarının gözdesi haline gelen iPhone modellerinin hangisi olursa olsun batarya problemi kullanıcıların canını sıkıyor. Ancak bazı ipuçları sayesinde telefonunuzun bataryasını daha uzun süre kullanabilirsiniz.

  UZUN BATARYA ÖMRÜ İÇİN 12 İPUCU

  Akıllı telefon kullanıcıları gelişen teknoloji sayesinde en yeni modellere yönelirken, cihazların bataryalarının kısa sürede tükenmesi kullanıcıları farklı yöntemler aramaya devam ediyor. Telefonunuzun kullanım şekline dikkat ederek bataryanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir, bu sayede sık sık şarj cihazı aramak derdinden kurtulabilirsiniz. İşte telefonunuzun batarya ömrünü uzatmanızı sağlayacak 12 ipucu.

  EKRAN PARLAKLIĞI

  Aşırı parlaklık gözlere zarar verdiği gibi telefon bataryasının da kısa zamanda tükenmesine neden oluyor. Kamera, internete bağlanma, sosyal ağ programları sırasında harcanan enerji ekran parlaklığının fazla olması nedeniyle neredeyse iki katı hızlı bir şekilde azalıyor. Ekran parlaklığını daha az bir seviyeye indirerek daha uzun süre telefonunuzu içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #1

  OTOMATİK PARLAKLIK

  Ayarlar sekmesinin ardından görüntü daha sonra ise parlaklık alanından otomatik parlaklığı açarak da daha uzun bir batarya ömrü sağlayabilirsiniz.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #2

  BLUETOOTH'U  KAPATIN

  iPhone’un alt kısmında bulunan ekranı yukarı doğru kaydırmak suretiyle karşınıza çıkan menüde Bluethooth işaretine dokunarak özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede telefonun pilinin hızlı bir şekilde azalmadığını fark edeceksiniz.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #3

  3G'Yİ KAPATIN

  Bluethooth dışında batarya ömrünü kısaltan bir diğer özellik 3G. Bu özelliği kullanmadığınız zamanlarda kapatarak aradaki farkı kısa bir süre içinde anlayabilirsiniz. Telefonunun ayarlar menüsündeki Hücresel kısmından “Ses ve Veri” seçeneğinden 3G yerine 2G’yi aktif edebilirsiniz.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #4

  UYGULAMALARI KONTROL EDİN

  Eğer iPhone’un son yazılımı olan iOS 8 yazılımını kullanıyorsanız telefonunuzda bulunan uygulamalarının her birinin ne kadar batarya harcadığını kullanın. Kullanmadığınız ve batarya ömrünüzü kısaltan uygulamaları kaldırmanızda fayda var. Telefonunuzun genel bölümünden kullanım sekmesine ardından da batarya kullanımı alanını seçebilirsiniz.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #5

  ARKA PLAN UYGULAMALARINI KALDIRIN

  Ayrıca arka planınızda bulunan uygulamanızı da kaldırarak bataryanızın kullanım süresini uzatmanız mümkün. Uygulamayı kaldırmak için ayarlar alanından genel bölümünü daha sonra ise arka plan uygulamalarını yineleyebilirsiniz.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #6

  BİLDİRİMLERİNİZİ KAPATIN

  Sosyal ağlarınızdaki son değişiklikleri haber veren bildirimleri kapatarak bataryanızı kurtarabilirsiniz. Yapmanız gerek sadece telefonunuzun ayarlar bölümüne girmek ve bildirimleri kapat alanını tıklamak.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #7

  HAREKETLİ ARKA PLANLAR

  Telefonunuzun bataryası üzerinde önemli bir etken de arka plan değişimleridir. Hareketli arka planları her ne kadar kullanıcıyı görsel anlamda memnun etse de pil ömrünü azalmasını sağlayan önemli etmenlerden. Ayarlardan duvar kağıdı bölümüne giderek hareketli arka planlarınızı sabitleştirebilirsiniz. Böylece bataryanız daha uzun süre dayanacaktır.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #8

  GPS ÖZELLİĞİ

  Sosyal ağlarda yer bildirimlerinin kullanımı konusunda avantaj sağlayan GPS özelliği ne yazık ki bataryanızın ömrü için dost değil. Konum servislerini kapatarak GPS’i etkisiz hale getirebilirsiniz.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #9

  ANINDA İLET ÖZELLİĞİ

  Mail kutunuza gelen iletilerin doğrudan telefonunuza yönlendirilmesini sağlayan Anında İlet özelliğinin kapatılması batarya sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #10

  EKRAN KİLİTLENME SÜRESİ

  Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda ekran ışığının otomatik kapanmasını sağlayan sürenin 1 dakika olduğundan emin olun. Bu sürenin uzaması bataryanın kısa sürede tükenmesi anlamına geliyor.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #11

  BATARYA KILIFI

  Telefon şarjının daha uzun süre gitmesi için telefonunuza alacağınız bataryalı kılıf sizi bu dertten kurtaracaktır. Şimdilik sadece iPhone 6 için kullanıma sunulan kılıfların kısa sürede iPhone 6 Plus için de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  iPhone da batarya sorununu kaldıracak 12 ipucu #12


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir