Kahramanlar bu sefer Rusya'yı kurtaracak

Kahramanlar bu sefer Rusya'yı kurtaracak

PC Gamer'in haberine göre, ikinci oyunla birlikte, Doğu Avrupa'da görev yapacağız ve Naziler'in 1941 yılında başlattığı Barbarossa Harekatı sırasında Kızıl Ordu'yu, Naziler'i püskürtmek için kontrol edeceğiz. Essence 3.0 adlı yeni bir motorun kullanılması sayesinde, daha kaliteli grafiklerin oyunda bulunacağını belirten THQ, oyunun 2013 yılında PC için hazır olacağını belirtti.

Kahramanlar bu sefer Rusya'yı kurtaracak

6 YIL SONRA

RTS oyuncuları Company of Heroes'u sevmiş ve muhtemelen de hala unutamamıştır. Uzun bir süre "devam oyunu gelsin" istekleri atmosferi kaplamışken, altı yılın ardından bu dilek bulutları yok olmuştu, ama derken PC Gamer yeni sayısında eski dostumuzun geri döndüğünü açıklamışa benziyor. Reddit'ten bir kullanıcının derginin sayfasından çektiği fotoğraflar, bunu kanıtlar nitelikte.

Kahramanlar bu sefer Rusya'yı kurtaracak

DAHA FAZLA TAKTİK SAVAŞ

THQ henüz konu hakkında konuşmazken resmi açıklamaya da fazla olmadığını düşünüyoruz. İkinci Dünya Savaşı'nın doğu yakasınında geçecek olan oyun ilk oyunun kısmen devamı niteliğinde. Tasarımcı Quinn Duffy'nin açıklamasına göreyse ekip daha fazla gerçeklik, daha fazla gerçekçilik, daha fazla taksiksel geliştirmeler peşinde. Tam tarih belli olmasa da Company of Heroes 2 2013'te bekleniyor.

Kahramanlar bu sefer Rusya'yı kurtaracak

OYUNLA İLGİLİ İLK DETAYLAR

-CoH2 Rusya tarafında geçecek. Nazi güçlerine karşı savaşan Sovyetler'i kontrol edeceğiz.

-Oyunda "kar" aktif bir yer tutacak. Üzerinde kaymak, içine gömülmek, çığ gibi dinamikler askerleriniz ve tanklarınızı etkileyecek.

Relic'in geliştirdiği ve güncellediği Essence 3 motorunu kullanacak.

-True Sight sistemi: askerlerinizin görüş alanındaki şeyler sizin de görebileceğiniz alan demek ediyor. Oyundaki askerlerinizin görüş alanı bir şeyden etkilenirse (sis bombası vb.) o denli görüş alanınız azalacak, bina arkalarına gitmeden göremeyeceksiniz.

-Battle of Stalingrad ve Battle of Kursk (insanlık tarihinin en geniş tank savaşı) bölümleri oyunda yer alacak.

-İlk oyundaki gibi kırılgan çevre bu sefer daha bir kırılgan olacak ve oynanışa etki edecek.

-Multiplayer olacak.