Euro
9.3519
0%
Dolar
7.8203
0.08%
Altın
449.93
0.08%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
142.118
2.54%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Kuşadası'nın Mars Colony Projesi, Elon Musk'a sunulacak

  Turizm potansiyelini artırmak amacıyla yapılan projeye, bilim adamı Martin Halliwell danışmanlık edecek. Proje, Space X'in kurucusu Elon Musk'a götürülecek.
  • DHA
  • 10.11.2020 - 09:53
  • Güncelleme : 10.11.2020 - 10:10
  Kuşadası'nın Mars Colony Projesi, Elon Musk'a sunulacak

  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, uzay temalı bir turistik tesis kurmak için kolları sıvadı.

  Pandemi sonrasında değişen turizm anlayışından yola çıkan Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile 'Mars Colony' ismini verdiği yeni bir turizm destinasyonu alanı oluşturacak.

  GASTRONOMİ TURİZMİNİ DESTEKLEYECEK

  Kızıl Gezegen'de yapılan uzay çalışmalarının canlandırılacağı turistik tesiste Bilim Tema Parkı ve konaklama üniteleri yer alacak.

  Mars'taki tarım deneylerinden yüzey araştırma uygulamalarına, astronot okulundan simülatör deneyimlerine kadar pek çok farklı alternatifin yaşanabileceği tesis, 'Astronot yemek menüleri' ile gastronomi turizmini destekleyecek.

  Konaklamanın dışında günü birlik ziyaretçilere de açılacak olan Mars Colony'nin danışmanlığını ise bilim adamı Martin Halliwell yapacak.

  Kuşadası nın Mars Colony Projesi, Elon Musk a sunulacak #1

  ELON MUSK'A SUNACAK

  Kuşadası Belediyesi'nin 'Mars Colony' isimli projesinin kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Martin Halliwell, "Projeyi daha önce birlikte çalıştığım Space X'in kurucusu Elon Musk'a sunacağım. Tesis, ilçe turizmine katkı sunarken, Kuşadası'na gelen öğrencilerin uzay çalışmalarına ilgi duymasını da sağlayacak. Bu projede yer alacağım için çok mutluyum." dedi.

  Kuşadası nın Mars Colony Projesi, Elon Musk a sunulacak #2

  “FARKLILIKLAR YARATMAK ZORUNDASINIZ”

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise, "Projemiz dünyada ilk olma açısından literatüre geçecek. Bu, kentimiz ve ülkemiz adına gurur verici. Yeni turizm anlayışında yer alan deneyim, öğrenme, eğlenme ve farklı olma kavramları tam olarak Mars Colony Projesi ile örtüşüyor. Turizm sektöründe diğer ülkelerle rekabet edebilmeniz için farklılıklar yaratmak zorundasınız. Projemiz, kentimiz ve ülkemize değer katacağı gibi tüm dünyaya da ilham verecek. Turizmde belirleyici olan Y ve Z kuşağının turizmden neler istediğini çok iyi anladık. Bu bağlamda, projemiz turizmde yeni yaklaşımların kapılarını açacak." diye konuştu.

  Kuşadası nın Mars Colony Projesi, Elon Musk a sunulacak #3

  Kuşadası nın Mars Colony Projesi, Elon Musk a sunulacak #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir