Dolar
7.3391
0.019%
Euro
8.6253
0.1114%
Altın
2017.77
-0.4833%
Borsa
1075.52
0%
G. Altın
476.612
-0.3839%
Bitcoin
86837.88
-0.3006%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Microsoft Messenger'dan mesaj var

  Microsoft, Messenger kullanıcılarına mail göndermeye başladı.
  • 21.01.2013 - 07:54
  Microsoft Messenger'dan mesaj var

  Microsoft Messenger dan mesaj var #1

  Dev yazılım şirketi Microsoft, 2011 Ekim ayında satın aldığı Skype hizmetini Messenger hizmetinin yerine kullanıma sunmak için çalışmaları hızlandırdı.

  Hatırlarsanız Microsoft geçtiğimiz ay anlık mesajlaşma istemcisi Messenger'ı kaldırarak yerine Skype uygulamasını koyacağını açıklamıştı. Şirket bugün itibariyle kullanıcılarına 15 Mart itibariyle Messenger'i kaldırıp Skype hizmetini kullanıma sunacağının duyurusunu yapmaya başladı.

  ÜYELERİNE MESAJ GÖNDERİYOR

  Microsoft Messenger üyelerine mesaj göndermeye başladı ve kullanıcıları hızla Skype kullanmak için teşvik etmeye çalışıyor. Microsoft'un gönderdiği mail aşağıdaki şekilde:

  ''Var olan Messenger hizmetini dünya genelinde (Messenger'ın kullanılmaya devam edileceği Çin anakarası dışında) devre dışı bırakacağız ve Messenger ile Skype'ın mükemmel özelliklerini bir araya getireceğiz. Microsoft Hesabınızı (Messenger ID'nizle aynı şekilde) kullanarak Skype'a güncelleyip oturum açın ve tüm Messenger kişileriniz parmaklarınızın ucunda olsun. Önceden olduğu gibi anlık ileti gönderebilecek ve görüntülü sohbet edebileceksiniz. Ayrıca cep telefonunuzda ve tabletinizde Skype ile iletişim halinde kalmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz. Messenger Ekibi''

  SKYPE'IN YENİLİKLERİ

  Skype'ın en son sürümünü edinin.

  Microsoft Hesabınızla Skype'ta oturum açın.

  Zaten Skype'ınız var mı?

  Skype'ın en son sürümüne güncelleyin.

  Microsoft Hesabınızla oturum açın.

  Microsoft Hesabınızla var olan Skype hesabınızı birleştirin.

  Skype ile kullanılabilecek birkaç mükemmel özellik:

  PC, Mac, Windows Phone, iPhone, iPad, Android mobile, Kindle Fire ve diğer aygıtlardan anında ileti, görüntülü sohbet, telefon görüşmesi

  Ekranınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşma

  Facebook arkadaşlarınızla görüntülü arama ve anında ileti

  Aynı anda en fazla on arkadaşla grup olarak görüntülü arama*

  Ayrıca bunlar yalnızca başlangıç. Skype'ta keşfedilecek daha çok şey var

  Peki, bugün ve devre dışı bırakılma tarihi arasında ne olacak?

  Messenger bugün de bildiğiniz şekilde çalışmaya devam edecek. Messenger oturumunu masaüstünüzde** açtıysanız, yükseltmeye dair dikkat çekici bir bildirimi göreceksiniz. Bildirimi tıkladığınızda, yükseltme isteği içeren yükleyici penceresi açılır. Bu pencere sizi Skype'ı yüklemek ve Messenger'ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışına yönlendirir.

  Peki, devre dışı bırakılma tarihinden sonra ne olacak?

  Messenger'ı masaüstünde kullanan kullanıcılar oturum açamayacak ve yalnızca Skype'a yükseltebilecek. Oturum açmaya çalışırsanız, bildirim görüntülenir. Devam ederseniz Skype'ı yüklemek ve aynı zamanda Messenger'ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışına yönlendirileceksiniz.

  Skype'ı cep telefonumda da güncelleyebilir miyim?

  Evet! Skype; iPhone, Android ve kısa süre içinde Windows Phone 8'de de kullanılabiliyor. Cep telefonunuza en son Skype uygulamasını indirmenizi ve Messenger'ı kaldırmanızı öneririz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Microsoft Hesabınızla iPhone, Android ve Windows Phone 8 mobil uygulamaları üzerinden Skype'ta oturum açabileceksiniz. Messenger'ı kullandığınız başka bir telefonunuz varsa, Messenger bir süre daha çalışmaya devam edecektir.

  Nereden daha fazla bilgi edinebilirim?

  Skype'a güncelleme hakkında daha fazla yardım için, lütfen Skype Destek sitesi'ni ziyaret edin.

  -Grup olarak görüntülü sohbet için Skype Premium aboneliği gerekir.

  -Messenger'ın daha yeni sürümleri isteğe bağlı yükseltme bildirimleri alabilecektir. Eski sürümler bildirim almaz ve Skype'ı el ile indirmeniz gerekir.

  Görüş Bildir