Petrol
95.33
0.43%
Euro
18.2755
0.19%
Dolar
17.9386
0.15%
Altın
1.022
-0.08%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
417.729
0.86%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Microsoft akıllı saat üzerinde çalışıyor

  Xbox, Surface tabletler ve işletim sistemleri ile adından sıkça bahsedilen Microsoft, akıllı bir saat üzerinde çalışıyor.
  • 31.05.2014 - 15:21
  Microsoft akıllı saat üzerinde çalışıyor

  Microsoft akıllı saat üzerinde çalışıyor #1

  Samsung, Galaxy Gear serisi ile akıllı saat piyasasını, Apple ise iWatch konseptleri ile Haber sitelerini domine ediyor. Şimdiyse akıllı saat pazarına bir büyük firma daha katılacak. Forbes'un haberine göre Microsoft, giyilebilir teknoloji alanına adım atacak. Ancak şunu belirtelim; bu atılım, Microsoft için bir ilk değil. Geçtiğimiz yılın nisan ayında firma hakkında bu tarz Haberler çıkmış ve netlik kazanmamıştı.

  Microsoft'un Apple, Google, Samsung veya Pebble gibi markalara rakip olacağı söylenen akıllı saati, kalp ritmini ölçebilecek. Akıllı saatin, firmanın Xbox Kinect'inin gece gündüz kalp ritmi ölçebilen optik mühendisliğinden yola çıkarak hazırlandığı belirtiliyor. Giyilebilir ürünün Windows Phone ile çalışacağı düşünülüyordu. Ancak çıkan söylentiler, saatin iPhone ve Android ile uyumlu olacağını ifade ediyor. Pil ömrünün ise iki gün olacağı tahmin ediliyor.

  MICRSOFT SÖZCÜSÜ AÇIKLAMADAN KAÇINDI

  Microsoft sözcüsü, ortaya çıkan bu bilgilerle ilgili olarak, "Bizim paylaşacak hiçbir şeyimiz yok" dedi ve konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Microsoft'un bu ay başında akıllı saat için patent başvurusunda bulunması, firmanın böyle bir proje üstünde çalıştığı olasılığını güçlendiriyor


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir