Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.400
1.64%
-1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu -1 C

  Nokia'dan akıllı telefonlar için Launcher Z

  Akıllı cihazını Nokia deneyimi ile kullanmak isteyenler için Launcher Z arayüzü Google Play'deki yerini aldı.
  • 19.11.2014 - 07:21
  Nokia'dan akıllı telefonlar için Launcher Z

  nokia

  Microsoft'un Nokia'yı satın aldıktan sonra bu ismi piyasadan silmeye oldukça kararlı olduğunu bir çok kez sizlere hazırladığımız haberlerimizde aktarmıştık. Ancak görünen o ki Nokia hiç de unutulmaya niyetli değil.

  Bugün karşımıza ilk çıktığında Android işletim sistemini kullanan Nokia N1'i tanıtan şirket, şimdi ise Nokia Z Launcher uygulamasının açık beta sürecine girdiğinin haberini veriyor. Son derece hoş bir görünüme sahip olan uygulama, Android cihazında Nokia dokunuşu hissetmek isteyenler için ideal.

  Nokia dan akıllı telefonlar için Launcher Z #2

  Z Launcher'dan kısaca bahsetmek gerekirse eğer uygulama yukarıdaki görselden de anlaşılabileceği gibi günün her bölümünde şekil değiştiriyor. Böylece hayatınıza farklı renkler katmayı hedefliyor.

  Ayrıca kullanım kolaylığını hedefleyen bu uygulama ile bildirim çubuğu artık kilit ekranınıza taşınmış durumda. İstediğiniz uygulamanın baş harfini ekrana yazarak ulaşabilmeniz ise bir başka kolaylık. Arayüzü kullanım şeklinize ve kullandığınız uygulamalara göre şekillendiren Z Launcher, standart telefon arayüzlerinden sıkılanlar için büyük bir fırsat.

  Ancak işin kötü yanı uygulamanın cihaz uyumluluğu epey sınırlı.

  Nokia dan akıllı telefonlar için Launcher Z #3


  Görüş Bildir