Euro
10.7799
0.28%
Dolar
9.2255
0.15%
Altın
529.12
0.25%
Borsa
1.433
0.21%
Bitcoin
595.521
-0.31%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Nokia'nın akıllı saatini Microsoft iptal etti

  Finlandiyalı elektronik üreticisi Nokia'nın, henüz Apple Watch piyasaya sürülmeden önce akıllı saat üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 14.06.2015 - 10:04
  Nokia'nın akıllı saatini Microsoft iptal etti

  Nokia'nın, Apple Watch öncesinde 'Moonraker' adı verilen bir akıllı saat projesi üzerinde çalıştığı ancak projenin Microsoft tarafından iptal edildiği ortaya çıktı.

  Nokia nın akıllı saatini Microsoft iptal etti #1

  LUMİA 930 İLE PİYASAYA SÜRÜLECEKTİ

  The Verge'e konuşan kaynaklar, prototipleri geçen yıl Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) gösterilen saatin bu yıl içinde piyasaya sürülmesinin planlandığını belirtti. Microsoft, Eylül 2013'te mobil cihaz ve hizmetlerini satın aldığı Nokia'nın projeye devam etmesine izin vermedi. Akıllı saatin, geçen yaz piyasaya sürülen Lumia 930 ile sunulması planlanıyordu.

  FOTOĞRAFLAR TUMBLR'DA PAYLAŞILDI

  Moonraker kod adı taşıyan akıllı saatin fotoğrafları ilk kez Tumblr'da belirdi. Fotoğrafların yer aldığı Tumblr blog sayfasının, Nokia tasarımcılarından Pei-Chi Hsieh'e ait olduğu ifade edildi.

  Monnraker'ın Microsoft'un akıllı bilekliği Band nedeniyle rafa kaldırıldığı düşünülüyor. Monnraker'ın bileğinizi kaldırdığınızda gelen mesajları otomatik gösterdiği, indirdiğinizde ise ekranın otomatik kapandığı belirtildi. Ayrıca e-posta, telefon ve mesaj uygulamaları içeren Moonraker, Facebook ve MixRadio uygulamalarına sahipti. Windows Phone'un 'Metro' tasarımına yakın olan saat farklı kayış ve renklerle sunulacaktı.

  Microsoft'un Moonraker projesini yeniden hayata geçirmesi düşük bir olasılık olarak kabul ediliyor. Band 2 akıllı bilekliğinin ise kısa zamanda sunulması bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir