Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
488.300
0.71%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C
  Nokia'nın ucuz telefon geleneği sürüyor

  Nokia'nın ucuz telefon geleneği sürüyor

  Yazılım devi Microsoft tarafından alınan Nokia'nın ucuz telefon geleneği satışın ardından da devam ettiriliyor.
  • 04.11.2014 - 12:24

  telefon

  Akıllı telefon piyasasında Lumia modelleriyle rakiplerine oranla geride kalan Nokia, ucuz telefon geleneği ile aradaki farkı kapatmak istiyor.

  Gelişmekte olan ülkelerde çıkardığı ucuz telefonlarla piyasada adından söz ettiren Nokia modelleri akıllı telefonlara oranla oldukça düşük fiyatlarda satışa sunuluyor.

  1 HAFTA ŞARJ

  Akıllı telefonlardaki en büyük sorun olan şarj konusunda da rakiplerine kök söktüren bu ucuz telefonların şarjları 1 hafta kadar dayanıyor. Şarj süresinin uzun olması akıllı telefon kullanıcılarının ikinci telefon olarak böyle ucuz telefonlara yönelmesini sağlıyor.

  AKILLI TELEFONUN YANINA YEDEK

  Akıllı telefonlarıyla genellikle internet üzerindeki işlerini gören kullanıcılar, uzun şarj süresinden dolayı telefon konuşmalarını ikinci telefondan yapıyor. Fiyatların böylesine düşük olması kurumsal şirketlerin de işine geliyor. Şirketler çalışanlarına, düşük fiyatlı ve şarj süresi uzun telefonlar vermeyi tercih ediyor.

  Nokia nın ucuz telefon geleneği sürüyor #2

  55 LİRAYA TELEFON

  Geçtiğimiz aylarda Nokia 130 adını taşıyan 25 dolarlık (55 TL) başlangıç seviyesi telefon Çin, Mısır, Hindistan ve Endonezya’da satışa sunulmuştu.

  Nokia'nın bu politikası devam ederken telefonlarda artık Nokia yerine Microsoft yazılacağı da geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.


  Görüş Bildir