Panasonic DMC-CM1 İngiltere'de de satılacak

telefon

Bu yıl Eylül ayında, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Photokina 2014 etkinliğinde kamerasıyla dikkat çeken Lumix DMC-CM1 isimli akıllı telefonun duyurusunu gerçekleştiren Panasonic, cihazın Avrupa’da yalnızca Almanya ve Fransa’da satılacağını duyurmuştu. Şirketten yapılan açıklamada, bu iki ülkenin dışında İngiliz vatandaşlarından da cihaza yoğun ilgi olduğunu ve Aralık ayında İngiltere’de satışa sunulacağı duyuruldu.

ALMANYA VE FRANSA'DA 900 EURO

Cihaza yoğun bir ilgi gösterilse de satış fiyatının 900 Euro olduğunu söylemek lazım. İngiltere’deki satış fiyatı açıklanmadı, fakat Almanya ve Fransa’da 900 Euro’dan satışa sunulacak. Cihazın diğer Avrupa ülkelerinde yer alıp almayacağı ise belli değil.

Panasonic DMC-CM1 İngiltere'de de satılacak

TEKNİK ÖZELLİKLER

DMC-CM1 kamera yetenekleriyle ön plana çıkan bir cihaz olarak kullanıcılara sunuluyor. 1 inç büyüklüğünde f / 2.8 diyafram aralığına sahip 20 MP çözünürlüklü Lecia lens bulunuyor. 4K video kaydı yapabilen cihaz, 30 fps 1080p video çekebiliyor. 21.1 mm kalınlığı ve 204 gram ağırlığı bulunan cihaz, 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye sahip. 2 GB RAM, 16 GB depolama, microSD kart yuvası, Android4.4 KitKat işletim sistemi, NFC ve 2600mAh kapasiteli pili bulunan cihazın oldukça iyi sistem özelliklerine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Panasonic DMC-CM1 İngiltere'de de satılacak