Euro
9.5027
0.59%
Dolar
7.8142
0.55%
Altın
462.56
0.49%
Borsa
1.326
-0.35%
Bitcoin
151.410
-0.49%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 10 C

  Rusya Başbakanı Yandex'le İstanbul turu attı

  Rusya Başbakanı İstanbul sokaklarında dijital bir tur atma fırsatı buldu
  • 26.12.2012 - 15:01
  Rusya Başbakanı Yandex'le İstanbul turu attı

  Rusya Başbakanı Yandex le İstanbul turu attı #1

  Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Rus arama motoru Yandex'in merkezini ziyaret etti. Medvedev'e arama motorunun 'Yandex-Browser' programı tanıtılıp nasıl çalıştığı konusunda bilgi verilirken Rusya Başbakanı İstanbul sokaklarında dijital bir tur atma fırsatı buldu. Teknolojiye yakınlığı ile bilinen Medvedev, "Ne zamandan beridir bilgisayarıma yüklemeyi düşünüyorum ama elim gitmedi henüz" dedi.

  Yandex' in Genel Müdürü Arkady Volozh, Yandex- harita servisini tanıtırken, Medvedev'e harita üzerinden, Türkiye'de bir şehrin sokağını panoramik olarak gezdirdi, Rusya'da pilot bölge olarak belirlenen bölgelerdeki taksi ve otobüs güzergahlarının şemalarını anlattı. Ayrıca, 3D-TEK şirketinin temsilcisi Denis Korenev, dünyada bir ilk olan 3D- teknolojisi pikselsiz ekranın tanıtımını yaparken, Başbakan Medvedev gözlüklerini takarak 3D- teknolojisi ile ilgili bazı belgeselleri izledi.

  Medvedev çalışmalardan çok memnun kaldığını söyleyerek, "Olağan dışı bir duygu. Hiç 3D sinema salonlarındaki gibi değil. İlginç" dedi. 3D-TEK firması yetkilisi, "Enterpolasyon ekran yansıma ile değil, iç ışınlarla çalışmaktadır ve pikselsiz teknolojiye dayanmaktadır" diyerek açıklamada bulundu. Ürünün bir yıl içerisinde seri üretime geçmesi planlanırken, piyasada bulunan diğer ürünlerden daha uygun fiyata satışa sunulacağı belirtiliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir