Euro
10.7655
0.17%
Dolar
9.2896
0.31%
Altın
526.86
0.09%
Borsa
1.414
0.3%
Bitcoin
572.050
2.41%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Samsung, 6G teknolojisi için araştırma merkezi açtı

  Samsung, 6G teknolojisi üzerinde çalışmak için yeni bir araştırma merkezi açtığını duyurdu
  • Haber Merkezi
  • 14.06.2019 - 10:18
  Samsung, 6G teknolojisi için araştırma merkezi açtı

  Günümüzde hala kurulma aşamasında olan 5G teknolojisi, şu anda sadece belirli ülkelerde ticari kullanıma açılmış durumda. Ancak yeni gelen raporlara göre Samsung, şimdiden 6G teknolojisi üzerinde çalışmaya odaklanacak.

  6G teknolojinde lider şirketlerden biri olmak isteyen Samsung, bu teknoloji üzerinde çalışmak için yeni bir araştırma merkezi açtığını duyurdu. Konuyla ilgili bir Samsung yetkilisi, ''Telekomünikasyon teknolojisi standartları konusundaki yeni araştırma ekibi, 6G şebekesi üzerinde öncü araştırmalar ve geliştirmeler yapacak.'' ifadelerini kullandı.

  Samsung'un yeni merkezi, 6G teknojilerinin yanı sıra yapay zeka ve robotik üzerine de çalışmalar yürütecek.

  samsunh

  Günümüzde birçok şirketin üzerinde çalışmaya devam ettiği 5G teknolojisinin ise tam olarak verimli bir şekilde kullanılması birkaç yılı bulacak. Bu nedenle, 6G teknolojisinin uzun bir süre karşımıza çıkması beklenmiyor. Ancak Samsung,şimdiden bu teknoloji için çalışmalar yaparak, günü geldiğinde 6G'ye öncülük etmek istiyor.

  LG DAHA ÖNCE DAVRANMIŞTI

  Bunun yanı sıra 6G için araştırma merkezi açan tek şirket Samsung değil. Samsung'un yerel rakibi LG de Kore Yüksek Bilim ve Teknoloji Enstitüsü ile iş birliği yaparak 6G için araştırma merkezi açmıştı.

  Samsung, 6G teknolojisi için araştırma merkezi açtı #2

  6G NE KADAR HIZLI OLACAK?

  Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Araştırmaları Dergisi, 6G'nin küresel kapsama alanı için uydu ağları ile bütünleşmesi ve 10 - 11 Gbps'ye kadar veri hızları sağlaması gerektiğini açıkladı. Ancak 6G'nin sahip olacağı hızları görebilmek için henüz oldukça erken.

  Bunun yanı sıra Çin, gelecek sene 6G için ilk test ağlarını kurmayı amaçlıyor.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir