Euro
10.0647
0.92%
Dolar
8.5411
1.36%
Altın
481.86
-0.86%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
403.934
0.39%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Samsung, optik yakınlaştırma için şirket satın alacak

  Samsung'un, telefonlara daha güçlü optik yakınlaştırma getirmek için bir şirket satın alacağı ortaya çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 29.01.2019 - 12:06
  • Güncelleme : 29.01.2019 - 12:06
  Samsung, optik yakınlaştırma için şirket satın alacak

  Telefoto lens optik yakınlaştırma özelliği, görüntü kaybı yaşanmadan fotoğraflarda ve videolarda kusursuz yakınlaştırma sağlayabiliyor. Bu teknoloji fotoğraf makinelerinde zaten bulunurken, son yıllarda akıllı telefonlarda da sık sık karşımıza çıkıyor.

  samsung

  SAMSUNG, OPTİK YAKINLAŞTIRMA İÇİN ŞİRKET ALACAK

  Apple'ın iPhone XS modeli, bu yakınlaştırma teknolojisini etkili bir şekilde kullanırken, yeni gelen haberlere göre bir hamle de akıllı telefon üretici lideri Samsung'dan geliyor. Yeni gelen bilgiler, Samsung'un, Çinli telefon üreticisi Oppo'nun daha önce kendi yakınlaştırma teknolojisini geliştirmek için yararlandığı bir şirketi satın almak istediğini söylüyor. Corephotonics isimli söz konusu şirket, 150 milyon dolarlık bir değere sahip.

  oppo

  OPPO YENİ YAKINLAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİ GELİŞTİRİYOR

  Oppo, 2017'de tanıttığı 5x optik yakınlaştırma özelliğine sahip akıllı telefonunu üretirken Corephotonics adlı şirketin teknolojisini kullandı. Oppo'nun şu anda yüksek kaliteli görüntü elde etmek için bir prizma kullanan benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığı söyleniyor. Şirketin hedefi ise 10x optik yakınlaştırma sağlamak.

  samsung

  DAHA GÜÇLÜ KAMERALAR GELEBİLİR

  Corephotonics, önceki Oppo cihazlarıyla yürüttüğü güçlü teknolojisinin yanı sıra yaklaşık 150 patente sahip. Samsung eğer bu şirketi satın alırsa, önümüzdeki süreçte piyasaya çıkacak Samsung akıllı telefonlarda, daha fazla optik yakınlaştırma seçeneği görebiliriz.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir