Euro
9.9893
0.67%
Dolar
8.4161
0.82%
Altın
490.09
0.69%
Borsa
1.405
0.4%
Bitcoin
323.699
-2.33%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Samsung'un Asya'daki satışları düştü

  Güney Kore merkezli Samsung, Hindistan ve Çin'deki akıllı telefon marketindeki rekabetin kızışmasının ardından satışlarında büyük bir düşüş yaşadı.
  • 11.08.2014 - 12:49
  Samsung'un Asya'daki satışları düştü

  samsung

  Çin’li Xiaomi ve Hindistan merkezli Micromax, bu yılın üçüncü çeyreğinde kendi ülkelerindeki akıllı telefon satışında Samsung’u geride bıraktı.

  GALAXY S5'TE İSTEDİĞİ SATIŞA ULAŞAMADI

  Bu yıl piyasaya sunduğu Galaxy S5 model akıllı telefonla dünya genelinde istediği satış rakamına ulaşamayan Samsung, Çin ve Hindistan gibi iki büyük markette de müşteri kaybetmeye devam ediyor. Yapılan bir araştırmaya göre Samsung’un bu kaybının başlıca sebebi bu bölgelerdeki rakiplerinin Samsung’a oranla daha ucuz modellere sahip olması.

  ÇİN'DE 13,2 MİLYON AKILLI TELEFON SATABİLDİ

  Elde edilen verilere göre Çin merkezli Xiaomi, bu dönemde ülkede 15 milyon akıllı telefon satarak Samsung’u geride bıraktı. Aynı dönemde Samsung, Çin’de 13.2 milyon akıllı telefon satabildi. Uzmanlar, 700 milyon akıllı telefon kullanıcısına sahip olan Çin’de şirketin yaşadığı bu kaybın Samsung’a uzun vadede negatif etki edebileceği görüşündeler. Samsung, benzer bir durumla Hindistan’da da karşı karşıya.

  MICROMAX'IN GERİSİNDE KALDI

  Aylık ortalama 20 milyon telefonun satıldığı Hindistan’da Samsung, düşük fiyatlarla akıllı telefon satan Micromax’in gerisinde kaldı. Bu iki şirket her ne kadar Samsung’u kendi ülkelerinde zorlasa da global markette söz sahibi değiller. Güney Kore merkezli Samsung, bu yılın ikinci çeyreğinde piyasanın yüzde 26’sına hükmederek birinciliğini korumuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir