Şehir Rehberi artık Android cihazlarda

Şehir Rehberi artık Android cihazlarda

Yellow Medya tarafından hazırlanan Şehir Rehberi uygulaması, iPhone'un ardından Android cihazlar için de kullanıma sunuldu. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya gibi büyükşehirlerin yanı sıra Alanya, Bodrum, Çeşme, Fethiye, Kapadokya ve Kuzey Ege gibi tatil yörelerini kapsayan 12 farklı Şehir Rehberi Android uygulaması Google Play'den ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Şehir Rehberi Android uygulaması, Nisan ayından bu yana 36 binden fazla kişi tarafından indirilen iPhone versiyonu ile aynı gelişmiş özelliklere sahip bulunuyor. Altı büyük şehri ve altı tatil yöresini keşfetmek ya da ihtiyaç duyulan noktalara kolayca erişmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran uygulama sayesinde, kullanıcılar herhangi bir bölgede aradıkları restoran, otel, hastane, eczane, banka, konsolosluk, ATM ve müze gibi on binlerce noktanın tüm detaylı bilgilerine tek dokunuşla kolayca ulaşabiliyorlar.

HEM HARİTALI HEM GPS ETKİN ÖZELLİKLİ

Şehir Rehberi'nin GPS etkin 'Yakınımda' özelliği sayesinde, kullanıcılar yakın çevrelerinde yer alan mekânları görüntüleyebiliyor, mekânın bilgilerini Facebook ve Twitter'da paylaşabiliyor, kendi profillerini oluşturabiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca, belli bir mekânda, belirli bir tarih için kendilerine hatırlatma kurabiliyor ve 'Beğen'dikleri noktaları daha sonra çok hızlı bir şekilde görüntüleyebilecek şekilde otomatik olarak favorilere ekleyebiliyorlar.

Uygulamada, firmaların ve ihtiyaç noktalarının detaylı iletişim bilgileri ile birlikte web adresleri, çalışma saatleri, kabul edilen ödeme şekilleri ve fotoğrafları da yer alıyor. Google Haritalar ile entegre çalışan Şehir Rehberi'nde, mekânların konumu harita üzerinde görüntülenebilirken, bulunulan noktadan mekâna nasıl gidilebileceğine ilişkin ayrıntılı yol tarifi de alınabiliyor.

Şehir Rehberi, Yeme-İçme, Konaklama, Spor Faaliyetleri, Alışveriş, Kültür ve Dinlence, Acil Yardım ve Sağlık, Benzin ve Ulaşım, Finansal Hizmetler ve Diğer Hizmetler olmak üzere dokuz farklı kategoride on binlerce mekânın bilgisine ulaşmayı mümkün kılıyor.

Türkçe ve İngilizce arayüz seçeneği ile her iki dilde de kullanılabilen uygulamaya, Google Play'da istenilen şehrin ya da yörenin adı ve 'City Directory' ya da 'Şehir Rehberi' (Örneğin 'İstanbul City Directory' veya 'İstanbul Şehir Rehberi') şeklinde arama yapılarak ulaşılabiliyor