Petrol
94.19
0.88%
Euro
18.2737
-0.49%
Dolar
18.5761
-0.27%
Altın
1.023
-0.18%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
376.357
-0.51%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Takip ettiklerinizi yiyen böcek

  Twitter’da takip ettiğiniz kişilerin siz farkında olmadan takip listenizden çıkmalarının nedeni bulundu.
  • 29.03.2012 - 15:21
  Takip ettiklerinizi yiyen böcek

  Takip ettiklerinizi yiyen böcek #1

  Twitter, takip ettiklerinizi rasgele silen bir "böcek" olduğunu açıkladı. Şirketin bir sözüsü, "Bir böcek sorunu var. Halledilmesi için çalışıyoruz" dedi.

  Söz konusu böcek, siz farkında olmadan takip ettiğiniz kişi, marka ve kurumları 'takip etmeyi bırak' seçeneğini aktive ederek takip listenizin dışında bırakıyor.

  Twitter, söz konusu böceğin mağduru olan kullanıcıların, Yardım Merkezi sayfasına giderek, takip ettikleri kişilerin listesinde bulunup bulunmadıklarını kontrol etmelerini istedi.

  KULLANICILAR TEPKİLİ

  "Unfollow" böceğinden çok sayıda kişinin etkilendiği tahmin ediliyor. TechCrunch yazarı Jeremiah Owyang, "Bu böcek çok sayıda şahsi ve günlük ilişkiyi mahvetmiş olabilir. Aynı zamanda bir saniye durup, Twitter altyapısının ne kadar düzenli olduğu hakkında soru sormamız gerektiğini hatırlatıyor... Birçok kişi en güvendiği iletişim platformlarından biri olan Twitter'da sayısız mesajı kaybetmiş olabilir" yorumunu yaptı.

  Çok sayıda kullanıcı ise böceğin neden olduğu sıkıntıda şikayetçi. Twitter üzerinden isyan eden Pandwhale sitesinin kurucularından Adam Rifkin, "Bu böceği ortadan kaldırmaları neden bu kadar uzun sürüyor? Yoksa sorun benden mi kaynaklanıyor?" ifadesini kullandı.

  Bir diğer "unfollow" böceği mağduru, sanat ve tasarım tarhiçisi Janet Davis ise "Twitter'da bu hep vardı. Son zamanlarda da giderek kötüleşiyor" dedi.


  Görüş Bildir