Petrol
85.17
0.16%
Euro
17.8355
-0.05%
Dolar
18.434
0.11%
Altın
972.47
-0.07%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
351.890
-0.15%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Teknolojide nereden nereye

  Teknolojide nereden nereye

  Elimizden düşürmediğimiz sanal bebeklerden tozuna üfleyip çalıştırdığımız atari kasetlerine.. Teknolojide yakın zamanda neler değişti kısaca derledik..
  • 13.11.2014 - 11:23

  telefon

  ENSONHABER.COM/DETAYHABER

  Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki insanlar artık teknolojiyi takip edemez duruma geldi. Bugünlerde biraz da geçmişe bakalım dedik. Bugün kullandığımız teknolojiye geçmişi düşünerek baktığımızda aslında ürünlerin geliştirilerek önümüze tekrar sunulduğunu görüyoruz.

  PLAY STATİON OYUNLARI SAATLERDE

  Son zamanlarda Apple, Samsung gibi teknoloji devlerinin yarıştığı akıllı saat piyasası geçmiş teknolojiye göre bizi şaşırtıyor. Eskiden kullandığımız sadece ışığı yanan ve alarmı çalan dijital saatlere göre bugünkü saatler birçok özellik taşıyor. Öyle ki PlayStation 1'in oyunlarını oynayabileceğiniz saatler bile satılıyor.

  Teknolojide nereden nereye #2

  NEREDE O ESKİ ATARİ KASETLERİ

  Bir zamanlar evlerde tüplü televizyonlarla kullanılan atarileri ve atari kasetlerini de unutmadık. Çok oynadığımız zaman adaptörü ısınan atarilerin, çalışmadığı zaman tozuna üflediğimiz atari kasetlerinin yerini ise günümüzde PlayStation'lar ve içlerindeki çipler aldı. PlayStation'larda oynanan özellikle futbol oyunları kullanıcıları adeta ekrana bağlıyor. Yığınla köşelere, çekmecelere sakladığımız atari kasetlerinin yerine de artık PlayStationlara takılan bir çip geldi. PlayStation'a takılan bir çiple onlarca oyun oynanabiliyor.

  Teknolojide nereden nereye #3

  ÖRDEK AVI SEVENLERE NOT

  Atariyi düşününce aklımıza o unutulmaz Ördek Avı oyunu da geldi. Atariye ek olarak kullanılan silahla oynanan oyunla ekranda çıkan ördekleri vurarak puan toplamaya çalışırdık. Şimdilerde ise kullanıcılar PlayStation ve Wii ile birçok oyun oynama şansı buluyor. O zaman kullandığımız ördek oyununa göre hayli gelişmiş bu teknoloji ile tenis ve dövüş gibi oyunlar kullanıcıların eğlenmesini sağlıyor. Geçmişi özleyenlere bir not; Ataride oynadığımız Ördek Avı şimdilerde internet sitelerinde de oynanabiliyor.

  Teknolojide nereden nereye -GALERİ

  Teknolojide nereden nereye #4

  Teknolojide nereden nereye #5

  AKILLI TELEFON BAĞIMLILIĞI YABANCI DEĞİL

  İnsanların okulda, işte, evde her zaman yanında bulundurduğu akıllı telefonlara şaşırmayalım çünkü  eskiden de  kullanılan ve ellerden hiç düşmeyen sanal bebekler vardı. Belki bu kadar yaygın değildi ancak bugünün gençlerini düşünürsek sanal bebeklerle büyüyen bir gençlik diyebiliriz. Yani bu alışkanlık o kadar da yeni değil. Günümüzde sanal bebeklerin yerini akıllı telefonlardaki uygulamalar yer aldı. Akıllı telefonlarda daha geniş kapsamda kullanıcıya tepki veren ve görsel olarak da çok daha iyi olan bazı uygulamalar sanal bebekleri insanlara unutturdu.

  Teknolojide nereden nereye #6

  PSP'LER GENİŞ OYUN YELPAZESİ SUNUYOR

  Çalıştırmak için yalnızca iki kalem pil yeterli olan tetrisler de zamanla unutuldu. Küçücük ekranlarda oynanan tetrislerin yerini günümüzde PSP'ler almış durumda.  Sony'in ürünü olan PSP'ler içerisindeki geniş oyun yelpazesiyle artık insanlara tetrisi hatırlatmıyor bile..

  Teknolojide nereden nereye #7


  Görüş Bildir