Euro
9.3553
0.04%
Dolar
7.8143
0.01%
Altın
446.81
-0.61%
Borsa
1.312
-1.29%
Bitcoin
145.493
2.32%
9ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 9 C

  TÜBİTAK: Facebook ağından takip ediliyorsunuz

  TÜBİTAK uzmanlarından Mehmet Öcal sosyal medya ağlarının, girilen diğer internet sitelerini takip ederek kaydettiğini söyledi.
  • 15.04.2014 - 08:58
  TÜBİTAK: Facebook ağından takip ediliyorsunuz

  TÜBİTAK: Facebook ağından takip ediliyorsunuz #1

  TÜBİTAK uzmanlarından Mehmet Öcalsosyal medyaya ilişkin yaptığı analizde, Facebook başta olmak üzere sosyal medya ağlarının, girilen diğer internet sitelerini takip ederek kaydettiğini söyledi.

   ''FACEBOOK AÇIKKEN DİĞER SİTELERE GİRMEYİN''

  Facebook’taki tüm bilgilerin ABD istihbaratının elinde olduğuna dikkat çeken Öcal, Facebook açıkken diğer internet sitelerine girilmemesi uyarısında bulundu. Öcal analizinde, “Hangi siteye girerseniz girin, Facebook, Twitter ya da başka bir sosyal ağın, ‘beğen’ ya da ‘paylaş’ gibi butonları bulunuyor. Bu butonlar, Facebook’tan bir eklenti çağırıyor. Bir siteye girdiğinizde,tarayıcınız Facebook’a bağlanıyor. Daha önceden bu siteyi beğenip beğenmediğinizi kontrol ediyor” dedi.

  ''HERKESLE HER BİLGİYİ PAYLAŞMAYIN''

  Herkesle her bilgiyi paylaşmamak gerektiği uyarısının yer aldığı analizde, “Sosyal paylaşım siteleriyle internette gezindiğiniz siteler faklı tarayıcılardan açılmalı. Firefox ile normal sitelereChrome ile sosyal sitelere girilmeli” önerisi yapıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir