Petrol
113.66
-0.13%
Euro
17.5332
-0.02%
Dolar
16.806
-0.12%
Altın
976.16
-0.16%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
342.814
5.65%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Türk şirketi dünyaya ileri teknoloji ihraç etti

  Türk şirketi Blesh, iki hafta içinde 30 ülkeye yüksek teknoloji ihracatı yaparak önemli bir başarıya imza attı.
  • 28.12.2014 - 10:45
  Türk şirketi dünyaya ileri teknoloji ihraç etti

  Türk şirketi dünyaya ileri teknoloji ihraç etti #1

  Apple’ın desteklediği Beacon teknolojisi konusunda geliştirdiği çözümlerle dikkat çeken Türk Ar-Ge şirketi Blesh, tüm dünyanın konuştuğu nesnelerin interneti alanında bir ilki başardı.

  İLERİ TEKNOLOJİ

  Apple’ın iBeacon teknolojisine benzer şekilde Bluetooth Smart teknolojisini kullanan ve “Nesnelerin İnterneti”ni en etkin şekilde kullanmak için geliştirilen bu proje, kullanıcıların yakınlarda bulunan herhangi bir eşya ile rahatça etkileşime geçebileceği bir sistem planlanıyor. Physical Web Beacon’ları Bluetooth Low Energy sinyalleri yayarak akıllı mobil cihazlara veri iletebiliyor. Bu cihazlar sayesinde her gün kullanılan eşyalara akıllı özellikler verilebiliyor. Her bir beacon’dan yayılan sinyal, bir mobil uygulamaya ihtiyaç duymadan kullanabiliyor ve tüm mobil cihazların tanıyacağı bir URL taşıyor. Her bir akıllı eşya kendi URL’leri üzerinden izlenebiliyor.

  Türk şirketi dünyaya ileri teknoloji ihraç etti #2

  GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ DE GELİŞTİRİLECEK

  Blesh CEO’su Devrim Sönmez, gelecekte akıllı telefonlar dışında giyilebilir teknolojiler gibi başka sistemlerin de Blesh PW beacon’larıyla etkileşime geçtiği, fiziksel eşyalar ileweb arasındaki çizginin inceldiği bir ekosistem hayal ettiklerini dile getirdi. Sönmez, ürettikleri ürünlerin şu ana kadar aralarında Amerika, Kanada, Almanya ve Danimarka başta olmak üzere 30 ülkeye ihraç edildiğini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir