Petrol
96.67
3.22%
Euro
18.2436
-0.18%
Dolar
18.0646
0.65%
Altın
1.019
0.24%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.629
0.39%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Yağmurlu havalarda akıllı telefonları koruma yolları

  Yağmurlu havalarda akıllı telefonları koruma yolları

  Türkiye genelinde birkaç gündür etkili olan lodos ve yağmurlu hava, akıllı telefon kullanıcılarını zor duruma düşürebilir.
  • 02.02.2015 - 09:30

  ENSONHABER.COM/TEKNOLOJİ Akıllı telefon ve teknolojik cihazların bir numaralı düşmanı sıvı temas oluyor. Garanti kapsamına alınmayan sıvı temaslar yağmurlu havalarda kullanıcıların başını ağrıtabilir.

  YAĞMURLU HAVADA AKILLI TELEFONA DİKKAT

  Akıllı telefonların sıvı temas halinde arıza çıkarması, garanti kapsamına dahil edilmiyor. Bu yüzden kullanıcıların akıllı telefonlarına yağmurlu havalarda biraz daha dikkat etmesi gerekiyor

  MECBUR KALMADIKÇA ARAMA YAPMAYIN

  Lodos ve yağmurun etkili olduğu havalarda, mecbur kalmadıkça arama yapmayın. Birçok telefonun üst kısmında yer alan kulaklık girişinden veya ahize yerinden telefona giren yağmur suları cihazınızda arızaya neden olabilir.

  MESAJLAŞIRKEN DİKKAT EDİN

  Akıllı telefon kullanıcılarının yağmurlu havalarda dikkat etmesi gerekenler arasında yalnızca telefonla konuşmamak yeterli olmuyor. Yağmurlu havalarda akıllı telefonlarla mesajlaşırken, bir elinizle cihazınızın ıslanmasını engelleyin.

  YAĞMURDAN KORUNUN

  Yağmurlu havalarda telefonla konuşmak veya mesajlaşmak zorunda kaldığınız durumlarda yağmurun gelmediği bir yere girip konuşmanızı yapmak veya mesajlarınızı göndermek cihazınız için iyi olacaktır.

  PANTOLON CEBİ TEHLİKELİ

  Bazı durumlarda akıllı telefonları cebinizden çıkarmasanız bile cihazının zarar görebilir. Özellikle erkek kullanıcıların yaşadığı bu problemler, akıllı telefonun pantolon cebine konulmasından kaynaklanıyor. Pantolonun yağmurdan ıslanması, cebinizdeki akıllı telefonunuzun da ıslanarak zarar görmesine neden olabilir.

  AKILLI TELEFONLAR İÇ CEPLERE

  Cihazınızın yağmurdan etkilenmemesi için daha güvenli olan iç ceplerinize koymanız, telefonun güvenliği için daha iyi olacaktır.

  GARANTİ KAPSAMINA GİRMİYOR

  Son zamanlarda çıkan sıvı temas özelliği bulunan telefonlar yağmurlu havalarda bu önlemleri gerektirmiyor ancak piyasada bu özelliğe sahip olmayan birçok telefon var. Bu yüzden garanti kapsamına girmeyen, sıvı temasa karşı dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde sıvı temastan bozulan bir telefon çöp haline geliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir