Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.387
-0.38%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Yazar Stephen King, gizlilik nedeniyle Facebook hesabını kapattı

  Amerikalı ünlü bilim kurgu yazarı Stephen King, yanlış bilgi ve özel hayatın gizliliği endişesi nedeniyle Facebook hesabını kapattığını açıkladı.
  • AA
  • 04.02.2020 - 09:25
  Yazar Stephen King, gizlilik nedeniyle Facebook hesabını kapattı

  Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Facebook, son yıllarda karıştığı gizlilik skandalları nedeniyle sık sık gündeme geldi. Söz konusu gizlilik problemlerinden sonra birçok kullanıcısının güvenini kaybeden Facebook, artık eskisi kadar popüler değil.

  Amerikalı ünlü bilim kurgu yazarı Stephen King; Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yanlış bilgi ve özel hayatın gizliliği endişesi nedeniyle Facebook hesabını kapattığını duyurdu.

  King, Facebook için "Siyasi reklamlarında izin verilen yanlış bilgi selinden dolayı rahat ve kullanıcılarının gizliliğini koruma yeteneğinden emin değilim." ifadelerini kullandı.

  stephen king

  SİYASİ REKLAMLARI YASAKLAMADIĞI İÇİN ELEŞTİRİLMİŞTİ

  Facebook; 9 Ocak'ta yaptığı açıklamada, politikacı veya kurumlardan gelen reklamlardaki yalan içeriklerden kaçınmak için siyasi reklamları yasaklamayacağını açıklamış ve eleştirilerin odağı haline gelmişti.

  Stephen King'in ise; ABD Başkanı Donald Trump'a ve Facebook'a karşı olumsuz görüşleri medyaya yansımıştı.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel bilim ve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji


  Görüş Bildir