Euro
9.7872
0.19%
Dolar
8.1111
0.05%
Altın
463.97
0.03%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
460.999
-0.15%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C

  Yeni iPad'in kalınlığı ve ağırlığı azalacak

  iPad’e ait yeni model hakkında söylentiler yayılmaya başladı.
  • 19.04.2013 - 13:34
  Yeni iPad'in kalınlığı ve ağırlığı azalacak

  Yeni iPad in kalınlığı ve ağırlığı azalacak #1

  Yeni iPad, tüketicileri şaşırtan bir incelikle karşımıza çıkabilir. Apple'ın ütün planları hakkında bilgisi olduğunu belirten araştırma şirketi KGI Securities şirketinin analisti Ming-Chi Kuo, hazırladığı raporda beşinci nesil iPad'in Ağustos-Eylül aralığında sunulabileceğini belirtti. Kuo, yeni nesil iPad'in normal boyuttaki versiyonundan yüzde 15 daha ince ve yüzde 25 daha hafif olacağını belirtti.MacRumors sitesinin haberine göre Kuo, yeni iPad'in iPad 4'ten yüzde 15, yani 7.5-8 mm daha ince olacağını öne sürdü. Cihazın ağırlığı ise yaklaşık 500 gram olacak.

  5MP KAMERAYA SAHİP OLABİLİR

  Apple'ın en yeni işlemcisi A7X ile çalışması beklenen iPad 5, mevcut modeldeki gibi arka panelinde 5 megapiksel kameraya sahip olabilir. Ön panelde ise HD kamera olması bekleniyor. Diğer iddialar, tabletin Apple'ın ürünlerinde standart olan siyah veya beyaz renklerde sunulacağı ve tasarımının iPad mini'ye benzeyeceği.

  MacRumors, Kuo'nun 7.5-8 mm olarak belirttiği inceliğin önceki tahminlerle uyuştuğuna dikkat çekti. Geçmişteki haberler, 9.5 mm olan iPad 4'ün 2 mm kadar incelebileceği yönündeydi.

  YENİ TASARIM, ÜSTÜN PERFORMANS

  Kuo, Apple'ın iPad mini'yi tasarlarken kullandığı 'GF2 touch' teknolojisini iPad 5'te de kullanacağını, böylece daha ince bir ekran üretebileceğini belirtti. Ekran teknolojisinin artırılmasının yanı sıra, dhaa güçlü işlemciyle cihazın enerji tüketiminin azalması, böylece bataryanın kaplayacağı alanın da küçülmesi bekleniyor.

  MacRumors, öne sürülen bilgiler doğrultusunda batarya kapasitesinin yüzde 25-30 azalacağını ve 8.500-9.000 mAh arasında olabileceğini belirtti. Yeni incelikle bataryanın da yüzde 15-20 küçülmesi beklenirken, lityum iyon bataryanın üç hücreden iki hücreye inebileceği ifade edildi.

  İşlemci konusunda Apple'ın Samsung ile olan işbirliğine devam edeceğini iddia eden Kuo, her iki şirketin geçmişte yaşadığı sıkıntılara rağmen A7X'in üretiminde birlikte çalışmasının beklendiğini belirtti. Apple'ın çip üretimi için Tayvanlı Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) ile çalışmaya başlayacağı öne sürülmüştü. Kuo, A7X için Apple'ın Güney Koreli şirketin tecrübesini kullanmayı tercih edeceğini düşünüyor.

  Apple ve TSMC'nin 20 nanometre A7 işlemcisinin üretimine 2014'ün ortalarında başlayabileceği de çıkan diğer haberler arasında.Apple, beklendiği gibi Temmuz başı veya sonbaharda iPhone 5S ve plastik iPhone modellerini piyasaya sürerse, aynı dönemlere rastlayacak iPad 5 ile akıllı telefon ve tablet sektöründe yine fırtıan gibi esebilir.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir