Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5222
0.25%
Dolar
16.8072
0.31%
Altın
976.76
0.07%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
333.281
1.44%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Yerli İHA'nın gözetleme yeteneği artırıldı

  Her türlü hava koşullarında keşif gözetleme yeteneğine sahip SARPER faydalı yük sisteminin ANKA Blok B uçağına entegrasyonu tamamlandı.
  • AA
  • 31.10.2016 - 14:58
  Yerli İHA'nın gözetleme yeteneği artırıldı

  AXAXAXZ

  Gece, gündüz, yağmur, kar ve sis gibi olumsuz hava koşullarında, bulut üstünden de keşif gözetleme yeteneğine sahip SARPER faydalı yük sisteminin ANKA Blok B uçağına entegrasyonu başarıyla tamamlandı.

  Savunma Sanayii Müsteşarlığının (SSM) hayata geçirdiği; gece, gündüz, yağmur, kar ve sis gibi olumsuz hava koşullarında, bulut üstünden de keşif gözetleme yeteneğine sahip SARPER faydalı yük sisteminin ANKA Blok B uçağına entegrasyonu başarıyla tamamlandı.

  TÜRKİYE MALE İHA ÜRETEN PAYDAŞLAR ARASINA GİRDİ

  SSM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ANKA Blok B Sistemi kabulleri Sivrihisar Hava Meydan Komutanlığında SSM kabul heyeti öncülüğünde başarıyla icra edildi. Söz konusu proje ile savunma sanayisinin kabiliyet alanlarına milli imkanlarla orta irtifada geniş harekat çapında görev yaparak uzun süre havada kalan MALE sınıfı İHA sistemleri eklenirken, Türkiye MALE İHA üreten paydaşlar arasında yerini aldı.

  BLOK B UÇAĞINA ENTENGRE EDİLDİ

  Öte yandan, bahse konu sistemin geliştirilmesi ile SSM'nin başlatmış ve hayata geçirmiş olduğu; gece, gündüz, yağmur, kar ve sis gibi olumsuz hava koşullarında, bulut üstünden dahi keşif gözetleme yeteneğine sahip SARPER faydalı yük sisteminin Blok B uçağına entegrasyonu başarıyla tamamlandı. Bu kapsamda insansız hava araçlarının keşif gözetleme faaliyetlerinde görev yapma kabiliyetini kısıtlayan bulutlanma probleminin bu faydalı yükün entegrasyonu ile büyük ölçüde ortadan kalkacağı değerlendiriliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir