taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.27905
5.96445
1321.015
102715.01
224.228

Teksaslılar ABD ordusuna karşı silahlanıyor

4 gün sonra başlayacak tatbikat için Teksas eyaleti sakinleri "Bizi işgal edecekler" diyerek silahlanmaya başladı.

AA | 11.07.2015 - 05:13..
Whatsapp ile paylaş

teksaslılar

ABD ordusunun tüm dünya tarafından yakından takip edilen tatbikatları bu kez farklı bir tartışmaya neden oldu. Ordunun 15 Temmuz'da başlayıp 15 Eylül'e kadar sürdüreceği tatbikat, ABD'yi ikiye böldü.

Teksaslılar ABD ordusuna karşı silahlanıyor

7 EYALETTE ÖZEL BİRLİKLERLE TATBİKAT

Tatbikatın adresi ABD toprakları olacak ve güneybatıdaki 7 eyalette gerçekleştirilecek. Tatbikat planları aylar önce basına sızınca tartışmalar başlamıştı. Tatbikatın startına sayılı günler kalınca da bu tartışmalar zirveye ulaştı. Söz konusu tatbikat, Navy SEAL timleri dahil bin 200 asker ile Özel Kuvvetler Operasyonları olacak.

Teksaslılar ABD ordusuna karşı silahlanıyor

New Mexico, Arizona, California, Nevada, Utah, Colorado ve Teksas'ta düzenlenecek tatbikatın amacı hakkında henüz net bir resmi açıklama yapılmadı. Hiçbir basın mensubunun geniş kapsamlı tatbikatı izlemesine izin verilmeyecek.

Teksaslılar ABD ordusuna karşı silahlanıyor

"OBAMA TEKSAS'I İŞGAL EDECEK"

Gizemli bir hale dönüşen Jade Helm 15 isimli tatbikata en sert tepkiyi ise Teksas eyaleti sakinleri gösteriyor. Teksaslılar, ABD Başkanı Barack Obama'nın gizli tatbikat üzerinden eyaleti işgal etmeye hazırlandığını savunuyor. Gerekçe olarak tatbikata dair sızan bilgileri gösteriyorlar. Buna göre ordu haritalarda Teksas'ı "düşman bölge" olarak gösteriyor. Ayrıca özel kuvvetlerin "gerillaların eline geçen bölgeleri kurtarma" operasyonları yapacağını dile getiriyorlar.

Teksaslılar ABD ordusuna karşı silahlanıyor

ABD'NİN EN BAĞIMSIZ, AŞIRI SAĞCI EYALETİ

Teksas halkına göre tüm bunlar Obama'nın darbe planı. Teksas, ABD'nin en muhafazakar ve merkezi Washington yönetiminden en bağımsız hareket eden eyalet olarak biliniyor. Tatbikat ile bu durumun yıkılmak isteneceğini savunuyorlar. Teksas'taki aşırı sağcılara göre Obama, eyalete çıkarma yaparak gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimini ertelemek ve başkanlık sürecini uzatmak istiyor. Diğer bir kesim askerlerin eyalete eşcinsel evliliklerinin yasallaştırmaları için baskı yapacağını dile getiriyor.

"SİLAHLARIMIZI ALACAKLAR"

Bir diğer grup Teksaslıya göre de Washington'ın asıl hedefi "sıkı yönetim" ilan ederek Teksas halkının elindeki silahları almak. ABD basınına göre bölgedeki birçok kişi, ABD askerlerine karşı silahlanmaya başladı. Savunma Bakanlığı ise tüm iddiaları reddediyor.

Teksaslılar ABD ordusuna karşı silahlanıyor

Teksaslılar ABD ordusuna karşı silahlanıyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir