taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0919
Euro
6.6125
Altın
1643.95
Borsa
116829.39
Gram Altın
322.019
Bitcoin
59550.93

Tel Abyad'da 12 kilometrelik tünele konteyner oda

Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı Harekatı bölgesinde, terör örgütü YPG/PKK'ya ait kırsal alanla kent merkezini birbirine bağlayan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

AA | 13.01.2020 - 13:22..
Whatsapp ile paylaş

Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Tel Abyad'da güvenlik güçleri, terör örgütü YPG/PKK'ya ait tünellerden birini daha buldu.

İlçenin batı kırsalından başlayan tünel, Suriye-Türkiye sınırına, kent merkezine ve güneydeki Ayn Arus beldesine uzanıyor.

Tel Abyad'da 12 kilometrelik tünele konteyner oda

GEÇİCİ YAŞAM ALANI

AA'nın görüntülediği tünelde, teröristlerin barınmak için konteyner malzemelerinden odalar yaptığı, elektrik ve su hatları çekerek yerin altını geçici yaşam alanına çevirdiği görüldü.

YPG/PKK, 12 kilometrelik tünele konteyner oda yapmış İZLE

ANİ SALDIRI İÇİN YAPILDI

Teröristlerin, tünelleri Türkiye'nin olası askeri harekatlarına karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla kazdığı anlaşıldı.

Tel Abyad'da 12 kilometrelik tünele konteyner oda

RESULAYN TÜNELDEN GEÇİLMEDİ

Harekat sırasında birçok farklı girişi bulunan tünellerden tespit edilenlerin girişleri uçak ve topçu saldırılarıyla çökertilmişti. Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Resulayn'da, çok sayıda tünel bulunmuştu. Sivilleri kendisine kalkan yapan YPG/PKK'nın, hastane ve okulların altına kazdığı tünel ve sığınaklar ortaya çıkarılmıştı.

Tel Abyad'da 12 kilometrelik tünele konteyner oda

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir