taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5816
Euro
7.2517
Altın
1620.32
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.723
Bitcoin
41753.01
fuzulev

TFF'den sarı ve kırmızı kart cezasına yeni uygulama

Demirören ve Terim, hayata geçirmeyi planladıkları projeleri paylaştı.


Whatsapp ile paylaş
TFF'den sarı ve kırmızı kart cezasına yeni uygulama

TFF'den sarı ve kırmızı kart cezasına yeni uygulama

Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in gazete ve televizyonların spor müdürleri ile yaptıkları toplantıda ilginç önerilerde bulundu. Aralarında en çarpıcı olanı ise sarı ve kırmızı kart cezalı futbolcularla ilgili yapılması düşünülen yeni uygulama.

İşte düşünülen o uygulama:

SARI KART GÖRMENİN CEZASI AĞIRLAŞTI

Bir futbolcu sezon içinde 4 sarı kart görürse bir maçta oynamıyordu. Bundan sonra bizim önerimiz kademeli olarak bunu hayata geçirmek. 4 sarı kart gören oyuncu aynı sezon içinde 3 sarı kart daha görürse, bir maçta daha oynamasın. 3 sarı karttan sonra 2 sarı kart daha görürse, 1 maçta daha oynamasın. Bu böyle 4-3-2-1 diye devam etsin. Buradaki amacımız, sarı kart gören oyuncu sayısını azaltmak.

KIRMIZI KART GÖREN FUTBOLCUYA 2 SEÇENEK

Özellikle derbi maçlarından önce en çok tartışılan konulardan biri oyuncuların gördükleri kırmızı kartlar. Kırmızı kart görürse derbi maçta oynayacak, oynamayacak tartışması başta hakem olmak üzere herkesi baskı altına alıyor.Buna karşı önerimiz, kırmızı kart gören oyuncuya ya da kulübüne bir seçenek sunmak. Ve önünde 2 maç var. Oynamamak için birini seç demek. Önerimiz bu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir