taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5882
Euro
7.2533
Altın
1616.01
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.989
Bitcoin
42193.31
fuzulev

THK Uçuş Akademisi filosuna 4 yeni eğitim uçağı

Türk Hava Kurumu (THK) bünyesinde faaliyet gösteren Uçuş Akademisi, 4 eğitim uçağını filosuna kattı.


Whatsapp ile paylaş

THK Uçuş Akademisi filosuna 4 yeni eğitim uçağı

THK Uçuş Akademisi filosuna 4 yeni eğitim uçağı

THK'dan yapılan yazılı açıklamada; THK Uçuş Akademisinin, Tecnam yapımı 4 eğitim uçağı filosuna kattığı, tecrübe uçuşları devam eden uçakların, geleceğin pilotlarını yetiştirmek için şimdiden hazır olduğu belirtildi.

İTALYAN YAPIMI UÇAKLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Binlerce gence ücretsiz amatör-sportif havacılık eğitimlerinin yanı sıra pilotaj eğitimi de veren THK'nın özellikle 2009'dan itibaren filosuna kattığı eğitim uçaklarıyla, pilotaj eğitimi konusundaki yerini sağlamlaştırdığı ifade edilen açıklamada, pilotaj eğitimlerinde kullanılacak yeni İtalyan yapımı uçakların; 200 litre yakıt kapasitesi, 1180 kilogram kalkış ağırlığı ve 100 beygir gücüne sahip olduğu kaydedildi.

'FİLODAKİ UÇAK SAYISI 26'YA ÇIKTI'

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım; Türk havacılığının her geçen gün büyüdüğünü ve yeni ihtiyaçlarının ortaya çıktığını belirterek, "Ülkemizde yeni havaalanları açılıyor ve havayolu şirketleri uçak filolarına yenilerini dahil ediyor. Bu nedenle sektörde görev yapacak yeni pilotların yetiştirilmesi daha da önem kazanıyor. Filomuza yeni kattığımız 4 Tecnam eğitim uçağıyla eğitim amaçlı kullandığımız uçak sayısı 26'ya çıktı. Bu gururu bize yaşatan halkımıza teşekkür ediyor, kurumumuza verdikleri destekler nedeniyle şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir