taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6505
Euro
7.2658
Altın
1595.97
Borsa
89480.37
Gram Altın
341.117
Bitcoin
41924.47

THY 3 İngiliz vatandaşı genç kız hakkında açıklama yaptı

THY, Suriye'ye gittiği iddia edilen İngiliz genç kızlar konusunda açıklama yaptı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

THY 3 İngiliz vatandaşı genç kız hakkında açıklama yaptı

thy

Türk Hava Yolları, savaşmak için Suriye'ye gittiği iddia edilen İngiliz genç kızlar konusunda, THY'nin 12-18 yaş aralığındaki genç yolcuların, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kuralları çerçevesinde yalnız seyahat etmelerine imkan sağladığını, şirketin bu konudaki prosedürlerinin, uluslararası ve ulusal havacılık otoritelerinin uygulamalarıyla ve İngiliz havacılık güvenliği ile ilgili kanunlarla da uyum gösterdiğini bildirdi.

THY AÇIKLAMA YAPTI

THY'den yapılan açıklamada, İngiltere'den Türkiye'ye seyahat eden 3 İngiliz vatandaşı genç kız hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak açıklama gerekliliği doğduğu belirtildi.

Açıklamada, THY'nin ilgili resmi makamlarca talep edilen bilgi temini konusunda gerekli işbirliğini sürdürdüğü, soruşturması halen devam eden konuyla ilgili olarak medya kuruluşlarından gelen sorulara cevap veremediği vurgulanarak, şu bilgilere yer verildi:

"YALNIZ SEYAHATE İMKAN SAĞLAMAKTADIR"

"THY, 12-18 yaş aralığındaki genç yolcuların, IATA kuralları çerçevesinde yalnız seyahat etmelerine imkan sağlamaktadır. Ayrıca, THY'nin bu konudaki prosedürleri uluslararası ve ulusal havacılık otoritelerinin uygulamalarıyla ve İngiliz havacılık güvenliği ile ilgili kanunlarla da uyum göstermektedir. THY'nin tek başına seyahat eden genç ve çocuk yolcularla ilgili uygulamaları hakkındaki bilgiler, https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ adresinden öğrenilebilir."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir