taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6481
Euro
7.2863
Altın
1595.46
Borsa
88991.24
Gram Altın
341.048
Bitcoin
41951.48

THY uçağı pistten çıktı yolcular tahliye edildi

Türk Hava Yolları'nın Beyrut-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taksi yolundan çıkarak toprağa saplandı.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

THY uçağı pistten çıktı yolcular tahliye edildi

Türk Hava Yolları'nın (THY) Beyrut-İstanbul seferini yapan TC-JSE kuyruk tescilli Airbus A321 tipi Kızılırmak adlı yolcu uçağı, saat 05.05'te Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

TOPRAĞA SAPLANDI

Bu sırada park yerine gitmek için taksi yoluna giren uçak yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taksi yolundan çıkarak toprak zeminde kara saplandı. Kaza sırasında herhangi bir yaralanma yaşanmadı.

THY uçağı pistten çıktı yolcular tahliye edildi

İNİŞ KALKIŞLAR BİR SÜRE DURDURULDU

THY uçağının toprak zemine çıkmasının ardından Atatürk Havalimanı'na tüm iniş ve kalkışlar durduruldu. İstanbul'a gelen uçaklar başka havalimanlarına yönlendirildi.

THY uçağı pistten çıktı yolcular tahliye edildi

Olay anında görevde olan DHMİ Kriz masası ekipleri itfaiye ve ambulanslarla uçağın çıktığı yere gelerek anında müdahale ettiler. Yolcular yaklaşık 1 saat uçağın içinde beklerken, uçağa gelen yetkililer yolcuları kapılardan tahliye ederek dış hatlar terminaline getirdi.

BAGAJLARIN GELMESİ 2 SAAT SÜRDÜ

Uçak yapılan çalışma sonunu saat 07.00 sıralarında saplandığı yerden kurtarılarak THY Teknik Hangarı'nın önüne getirildi. Ancak bu süre içinde bagaj kapıları donan uçağın bagajlarının gelmesi iki saatlik süreyi aldı. Çalışmaların ardından Atatürk Havalimanı'nda iniş ve kalkışlar normale döndü.

THY uçağı pistten çıktı yolcular tahliye edildi

"YOLCULAR HİÇ PANİK OLMADI"

Çoğunluğu Beyrut üzerinden Türkiye'ye gelen Suriyeli yolcular uçak indikten sonra uçağın saplandığı anda bir panik yaşamadıklarını, kaptan pilotun yaptığı anonslarla kendilerini bilgilendirdiğini belirtti.

THY uçağı pistten çıktı yolcular tahliye edildi

Yolculardan Suriyeli Afrah Henawe, özellikle kaptan pilota teşekkür ederek, "Kaptanımıza şükran. Yaptığı anonsla bizi bilgilendirdi. Çok sakin şekilde indik. Uçak içinde hiç panik olmadı" dedi.

Beyrut'ta yaşayan Victoria Mastrenko ve Glep Zelgin, çok güzel bir inişten sonra yaşadıklarının önemi olmadığını belirterek, "Bunlar normal. Dünyanın her yerinde oluyor" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir