taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

TİKA'dan Ürdün ve Filistinlilere dev yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ürdün'deki Filistinlilere ve yoksul Ürdünlülere dağıtılmak üzere 50 bin dolar değerinde yardımda bulundu.


Whatsapp ile paylaş

TİKA'dan Ürdün ve Filistinlilere dev yardım

TİKA'dan Ürdün ve Filistinlilere dev yardım

Ortadoğu'daki en büyük Filistin mülteci kampı olan Beka Kampı'nı ziyaret eden TİKA Başkanı Serdar Çam, Beka Filistin İşleri İdaresi Başkanı Mahmud Akramavi ve Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) Ürdün Temsilcisi Roger Daves ile Beka Kampı'nı gezdi.

TİKA'DAN ÜRDÜN VE FİLİSTİNLİLERE DEV YARDIM

'BAŞBAKANIMIZ VE TÜRK HALKININ SELAMINI İLETİYORUM'

Kampta Kadın Programları Merkezi'ni ve bir hastaneyi gezen Çam, Filistinlilerle sohbet etti. TİKA Başkanı Çam, Beka Kampı'ndaki Filstinlilere dağıtılmak üzere UNRWA'e 35 bin Amerikan Doları değerinde gıda yardımı yaptıklarını belirterek,"Sizlere Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Türk halkının selam ve muhabbetlerini iletiyorum. Burada yaptığımız yardım çok küçük, bizim asıl dayanışmamız gönlümüzdedir" diye konuştu.

15 BİN DOLAR DEĞERİNDE MUTFAK EŞYASI YARDIMI

TİKA Başkanı Serdar Çam, Beka Kampı'ndaki Filstinlilere yardım dağıttıktan sonra, Ürdün Haşimi Yardım Vakfı'na (RHCO) geçerek , RHCO'ya yoksul Ürdünlülere dağıtılmak üzere 15 bin Amerikan Doları değerinde mutfak eşyası yardımı yaptı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir