taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7401
Euro
7.3363
Altın
1661.98
Borsa
94324.04
Gram Altın
360.674
Bitcoin
49284.82

TIR şoförünün vücudundan 50 tane kene çıkarıldı

TIR şoförlüğü yapan Ahmet Evegü'nün, 15 gündür süren kaşıntıları geçmeyince başvurduğu Konya'daki hastanede vücudundan 50 tane kene çıkarıldı.


Whatsapp ile paylaş

TIR şoförünün vücudundan 50 tane kene çıkarıldı

TIR şoförünün vücudundan 50 tane kene çıkarıldı

TIR şoförü Ahmet Evegü'nün 15 gündür devam eden kaşıntıları bir türlü geçmeyince başvurduğu Konya'daki hastanede vücudundan 50 kene çıkarıldı. Evegü: "Kullandığım ilaç nedeniyle kaşındığımı düşündüğüm için pek önemsememiştim. Vücudumda kene olduğunu öğrenince dünyam başıma yıkıldı.'' dedi.

BİTLENDİĞİNİ DÜŞÜNDÜ

Ahmet Evegü (29) Malatya'dan kayısı yüklediği TIR'la İzmir'e gitmek için yola çıktı. Yaklaşık 15 gündür sürekli kaşınan Evegü, vücudunda bir şeylerin dolaştığını fark etti. Bitlendiğini düşünen Evegü, kaşıntıları devam edince Konya Farabi Hastanesi'ne başvurdu.

VÜCUDUNDA KENE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Evegü'nün yapılan ilk muayenesinde vücudunda kene olduğu tespit edildi. Hemen tedavi altına alınan Evegü'nün vücudunun çeşitli yerlerinden 50 kene çıkarıldı.

İLACIN YAN ETKİSİDİR DİYE ÖNEMSEMEDİ

Ahmet Evegü, yaptığı açıklamada, 15 gün önce başlayan kaşıntılarının her insanda olabileceği için normal olduğunu düşündüğü için doktora başvurmadığını söyledi.

''İLAÇ NEDENİYLE KAŞINIYORUM SANIYORDUM''

Vücudunda örümcek gibi bir şey görünce ve kaşıntıları geçmeyince içine kuşku düştüğünü dile getiren Evegü,"Konya'ya kadar zor geldim. Hemen hastaneye koştum. Kullandığım ilaç nedeniyle kaşındığımı düşündüğüm için pek önemsememiştim. Vücudumda kene olduğunu öğrenince dünyam başıma yıkıldı. Öleceğimi düşündüm. Çok sarsıldım, üzüldüm. Kenelerin vücuduma nereden geldiğini bilmiyorum" diye konuştu.

"IŞIK YARDIMIYLA KENELERİ ÇIKARTTIK"

Hastanenin Acil Hekimi Ahmet Arıcan ise bazı kene türlerinin Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına neden olduğunu ifade etti. Hastayı takibe aldıklarını, gerekli kontrollerin yapılacağını anlatan Arıcan, kenenin sıcak mevsimleri sevdiğini, bu nedenle sıcak günlerde kene ile daha çok karşılaştıklarını kaydetti.

HAVA SICAKLIKLARI NEDENİYLE KENE VAR

İlkbahar mevsiminde daha çok görülen kenenin, son günlerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle Evegü'nün vücuduna tutunduğunu gördüklerini vurgulayan Arıcan, KKKA hastalığının halsizlik, ateş, bulantı, kusma gibi belirtilerinin olduğunu aktardı. Kenelerin çok küçük olduğu için ilk başta farkedilemediğini ifade eden Arıcan, "Biz de ışık yardımıyla keneleri hastanın vücudundan çıkarttık" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir