taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.771
Euro
7.3266
Altın
1659.18
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.283
Bitcoin
49293.65

Tokat'ta ibadete kapalı camide define aradılar

Tokat'ta çevre yolu çalışması sırasında patlatılan dinamitler sonrası zarar görerek kapatılan ve onarıma alınan Küçükbeybağı Camii, defineciler tarafından tahrip edildi.


Whatsapp ile paylaş

Tokat'ta ibadete kapalı camide define aradılar

Tokat'ta ibadete kapalı camide define aradılar

Kent merkezi Küçükbeybağı Mahallesi'nde Osmanlı dönemine ait cami, yaklaşık iki yıl önce mahallenin üzerinde yapımı süren çevre yolu için patlatılan dinamitler sonrası zarar gördü. Zarar gören cami daha sonra onarımı yapılmak üzere Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından kullanıma kapatıldı.

İBADETE KAPATILAN CAMİDE DEFİNE ARADILAR

Ancak ibadete kapatılan camiye kontrole gelen ekipler, içeride kazı yapılarak tahrip edildiğini fark etti. Ekipler daha sonra durumu yetkililere bildirdi. Kapalı bulunan caminin açık olan penceresinden bakıldığında, cami mihrabının önünün kazındığı ve toprağın bir kenarda toplandığı görüldü.

'VİCDAN SIZLATACAK BİR OLAY'

Mahalle sakinlerinden Mehmet Çetin, caminin çevre yolu yapımı sırasındaki patlamalardan dolayı zarar gördüğünü ve kapatıldığını söyledi. Çetin, camide definecilerin gece arama yaptığını söyleyerek, "Defineciler yan tarafı eşerek içeri girmişler, yeri belli. Burası bizim ibadet yaptığımız bir yer. Vicdan sızlatacak bir olay" dedi.

Tokat'ta ibadete kapalı camide define aradılar

CAMİNİN ONARILACAĞINA DAİR SÖZ ALINDI

Vakıflar Tokat Bölge Müdürü İsmail Aktaş ise, içeride izinsiz kazı yapıldığını ve durumu emniyete bildirdiklerini söyledi. Ayrıca caminin projesinin onaylandığını ve bir kaç ay içerisinde ihalesinin hazırlanacağını söyleyen Müdür Aktaş, bu yıl içerisinde caminin onarılacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir