taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34885
6.06895
1212.94
93296.84
208.76

TOKİ Beykoz'a dev kampüs inşa edecek

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “Türk – Alman Üniversitesi Kampüsü”nün yapımı ile ilgili bilgi verdi.

İHA | 22.01.2016 - 14:50..

q

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, TOKİ tarafından İstanbul'un Beykoz ilçesinde inşa edilecek “Türk – Alman Üniversitesi Kampüsü” ihalesi ikinci oturumunun 25 Ocak 2016 tarihinde yapılacağını açıkladı.

120 BİN METREKARE ÜZERİNDE İNŞA EDİLECEK

TOKİ Başkanı ihale kapsamında; Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, laboratuvarlar, derslik binaları ile sosyal tesislerin inşa edileceğini söyledi.

Türkiye ile Almanya arasında imzalanan anlaşma kapsamında 2010 yılında kurulan Türk – Alman Üniversitesi, faaliyetlerini İstanbul'un Beykoz ilçesinde yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerinde TOKİ'nin inşa edeceği yeni kampüsünde sürdürecek.

TÜRK-ALMAN İŞBİRLİĞİNE KATKI SAĞLANACAK

Türkiye ve Almanya'nın yükseköğretim alanındaki başarılarını ve kazanımlarını birleştirerek, iki ülke arasındaki bilimsel, iktisadi ve kültürel işbirliğine katkı sağlayacak Üniversitenin, Beykoz'da inşa edilecek kampüsünün ihalesi, 25 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “1. etap kampüs binaları inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi” ihalesi kapsamında; Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, Eğitim ve Merkezi Araştırma Laboratuvarları, A blok derslik binası, B blok derslik binası, genel bilgisayar mekânları, kütüphane, kafe ve yemekhane, misafirhane inşaatlarının yer aldığını açıkladı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)