taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3408
6.0973
1222.1
93616.45
210.049

TOKİ Giresun'da 592 konut inşa edecek

Giresun'da eski kağıt fabrikası alanına inşa edilecek TOKİ konutlarının temeli atıldı.

AA | 05.07.2015 - 09:14..

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, eski SEKA kağıt fabrikası alanına inşa edilecek 592 konutun temel atma törenine katıldı.

Temeli atılan TOKİ konutlarının bir yatırım silsilesinin başlangıcı olduğunu ifade eden Canikli, üzerinde bulundukları arsanın birkaç yıl içinde gerçekten modern, son derece kaliteli inşaatlarıyla mükemmel bir hizmet alanı haline geleceğini belirtti.

TOKİ Giresun'da 592 konut inşa edecek

Bölgeye modern, çağdaş Giresun'un bir küçüğünün yapılacağını dile getiren Canikli, şunları kaydetti: "592 konut devasa bir projenin başlangıcı. Konut sayısı artmaya devam edecek. 592 konutun dışında yanlış bilmiyorsam 1500 konut yapımı gerçekleştirilecek. Ayrıca 20 bin kişilik son derece modern mükemmel bir stadyum inşaatı burada yapılacak. Ayrıca Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Sağlık Bakanlığı'nın birlikte kullanacağı 350 yataklı son derece modern, beş yıldız ayarında şehir hastanesi de yine buraya yapılacak inşallah."

HERKESİN YAŞAMAK İSTEYECEĞİ BİR YER OLACAK

Bakan Canikli, spor salonu, tam olimpik kapalı yüzme havuzu, alışveriş merkezleri, eğitim alanları, diş hekimliği fakültesi, üniversite morfoloji binasının da aynı alana yapılacağını, alanın Giresun ekonomisine katkı sağlayacak, herkesin yaşamak isteyeceği bir yer haline geleceğini vurguladı.

TOKİ Giresun'da 592 konut inşa edecek

İLK ETAPTAN FAYDALANMALI

Bundan sonra yapılacak etapların fiyatlarının 592 konutun fiyatından çok büyük ihtimalle yüksek olacağını vurgulayan Canikli, "Giresun ekonomisine özellikle Körfez ülkelerinden gelen sermayenin katkı sağlamasını temin etmek maksadıyla o bölgedeki o ülkelerdeki insanlara yönelik olarak yapılması planlanıyor. Dolayısıyla ikince etap ve sonraki etaplarda inşa edilecek olan konut fiyatları çok büyük bir ihtimalle yükselecektir. Onun için ilk etaptan Giresunlu hemşehrilerimizin faydalanmalarını, makul bir fiyatla konut sahibi olmalarını hedefliyoruz" diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)