taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4609
Euro
7.1771
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
337.987
Bitcoin
38330.86

Topbaş: İstanbul'a 100 bin araçlık yeni otopark geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul'a 100 bin araçlık yeni otoark müjdesi verdi.

07.02.2014 - 17:06..
Whatsapp ile paylaş

Topbaş: İstanbul'a 100 bin araçlık yeni otopark geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataşehir'de seçim çalışmalarını sürdürürken Cuma namazı sonrası İçerenköy'de toplanan kalabalığa hitap etti.

100 BİN ARAÇLIK OTOPARK MÜJDESİ

İstanbul'a 100 bin araçlık otopark müjdesi veren Topbaş, "Bir hafta içinde planlar meclisimize geliyor. Bu otoparkların büyük bölümü kapalı olacak. Metroların yakınlarına kuracağımız otoparklar transfer merkezi olarak çalışacak, aracını parkeden metro ile devam edecek" dedi. Topbaş'ın açıkladığı otopark planları İBB Meclisi'nde onaylandıktan sonra İstanbul'un otopark haritası "Metro Haritası" gibi ilan edilecek ve böylelikle mevcut ve yapılacak otoparkların adres ve kapasitelerine herkes kolaylıkla ulaşabilecek.

3 AYRI METRO HATTI 

Ayrıca; Ataşehir'e 3 ayrı metro hattı kazandıracaklarını belirten Topbaş, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe ve Kadıköy-Ataşehir-Sancaktepe-Sultanbeyli ile Bostancı-Ataşehir-Dudullu Metro hatları ile Ataşehir'in ulaşımda en avantajlı noktaya geleceğini söyledi. Topbaş konuşmasında Tuzla'ya taşınacak olan Hal Binasının yerine büyük bir gösteri merkezi planladıklarını da açıkladı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir