taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3679
6.08955
1215.23
93296.84
209.065

TRT'den 15 Temmuz Kahramanları belgeseli

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren "Milli hafızamızı diri tutmak için 15 Temmuz’un televizyon ve sinema filmlerini planlıyoruz" dedi.

AA | 08.10.2016 - 12:37..

TRT'den yapılan açıklamaya göre, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe ve işgal girişimine karşı halkın verdiği destansı mücadele, kahramanların anlatımıyla TRT'nin bütün kanallarında ekrana geliyor.

100 BÖLÜM OLARAK ÇEKİLDİ

Genci, yaşlısı, kadını erkeği ile 7'den 70'e milyonların milli irade ve demokrasiye sahip çıkmak için sokağa döküldüğü, gözünü kırpmadan tankların önüne yattığı ve kurşunlara siper olduğu gecede şehit ve gazi olanların yer aldığı "15 Temmuz Kahramanları", ilk etapta 100 bölüm olarak çekildi.

Devamı da çekilmekte olan, her bölümünde farklı bir kahramanlık hikayesinin anlatıldığı belgesel, TRT'nin bütün kanallarında yayınlanmaya başlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, şunları kaydetti:

TRT'den 15 Temmuz Kahramanları belgeseli

"MİLLİ HAFIZAMIZI DİRİ TUTMALIYIZ"

"TRT, yıl boyunca yayınlanacak 100 bölümlük belgesel ile bu hain kalkışmayı unutturmayacak. Belgeselde gazilerimizin kendi ağızlarından, şehitlerimizin yakınlarından yaşananları dinlediğimizde, o gecedeki alçaklıkları ve kahramanlıkları daha iyi anlıyoruz. Milli hafızamızı diri tutmak için Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi 15 Temmuz’un televizyon ve sinema filmlerini de planlıyoruz."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)