taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8052
6.4421
1464.08
108011.45
273.222
42124.06

Trump: AB ile anlaşamazsak gümrük vergisi getiririz

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Avrupa Birliği (AB) ile ticaret anlaşmasına varamaması durumunda yeni çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

REUTERS | 21.02.2019 - 09:59..
Whatsapp ile paylaş

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile Beyaz Saray'daki görüşmesinde gazetecilere konuşan Trump, otomobillere yönelik gümrük vergilerinin yönetiminin değerlendirdiği birşey olduğunu söyledi.

Trump: AB ile anlaşamazsak gümrük vergisi getiririz

"GÜMRÜK VERGİLERİ GETİRECEĞİZ"

Trump, "Bir anlaşma yapmaya çalışıyoruz. AB ile anlaşma yapmak için çok katılar. Anlaşma yapmazsak, gümrük vergileri getireceğiz." dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, bu hafta başlarında, Trump'ın şu anda Avrupa'dan ithal otomobillerine ilave gümrük vergileri uygulamayacağına söz verdiğini söylemişti.

Trump: AB ile anlaşamazsak gümrük vergisi getiririz

"ÇOK DİKKATLİ ÇALIŞTIK"

Ancak ABD Ticaret Bakanlığı, otomobil ithalatı hakkında hazırladığı raporu 17 Şubat'ta Beyaz Saray'a göndermişti. Rapor, Trump'ın otomobil ve parça ithalatına yüzde 25'e varabilecek gümrük vergileri getirmesine yol açabilir.

Trump, dün bu raporu bir çalışma olarak nitelendirerek, "Çok dikkatli çalıştık. Sonuçları gördük. Fakat asıl önemli olan AB ile adil bir anlaşma yapıp yapamayacağımız." dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir