taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Trump, gizli toplantılara danışmanı olmadan girecek

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başkanı Donald Trump'ın danışmanlığını yapan damadı Jared Kushner, hakkında açılan güvenlik sorgulaması sonuçlanıncaya kadar güvenlik toplantılara katılamayacak.

Haber Merkezi | 28.02.2018 - 08:42..

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ile evli olan Jerad Kushner'ın 'çok gizli' güvenlik toplantılarına geçmiş sorgulamasının henüz tamamlanmamış olması gerekçesiyle katılamayacağı öğrenildi.

Trump, gizli toplantılara danışmanı olmadan girecek

BİR YILLIK GİZLİ TOPLANTILARA GİRME İZNİ BİTTİ

Kushner'a Beyaz Saray'daki gizli güvenlik bilgilendirmelerine katılabilmesi ve çok gizli belgelere ulaşabilmesi için yaklaşık geçici 1 yıllık izin verilmişti. Bu iznin sona ermesiyle, Kushner ve güvenlik sorgulaması henüz tamamlanmamış olan diğer danışmanlar, üst düzey toplantılara katılamayacak.

SORUŞTURMA SONLANANA KADAR GİREMEYECEK

Kushner'in avukatı Abbe Lowell bilgiyi doğrulayarak yaptığı açıklamada "Bu durum Kushner'in başkan tarafından verilmiş olan çok önemli görevlerini yerine getirmesine bir engel oluşturmuyor." dedi.

Kushner'e geçtiğimiz aylarda ülke yönetimiyle ilgili yazışmalarını şahsi e-posta adresinden yapması nedeniyle de soruşturma açılmıştı.

Trump, gizli toplantılara danışmanı olmadan girecek

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)