taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3273
6.0761
1226.84
92333.79
210.217

Trump'ın isteğiyle Suudi Arabistan, petrol üretimini artırdı

ABD'nin İran'a ambargosu ve Venezüela'daki karışıklıklar nedeniyle petrol fiyatlarının artışını önlemek için Trump'ın petrol üretimini 2 milyon varil artırma isteğini Suudi Arabistan kabul etti.

İHA | 30.06.2018 - 23:30..

Trump attığı tweet’te, “Şimdi Suudi Arabistan Kralı Selman ile konuştum ve ona İran’la anlaşmazlık ve Venezüela’daki karışıklık sebebiyle aradaki farkı karşılamak için Suudi Arabistan’ın 2 milyon varil kadar üretimi artırmasını istiyorum dedim, o da kabul etti” dedi.

TEMMUZ AYINDA 11 MİLYON VARİLE ÇIKACAK

Suudi Arabistan’dan konu ile ilgili bir açıklama gelmezken, Suudi Arabistan’ın Temmuz ayında üretimi 11 milyon varile çıkarmayı planladığı, OPEC’in Rusya ve diğer petrol üreticileri ile anlaşarak günlük petrol üretiminde 1 milyon varil artış yapacağı iddia edildi.

Suudi Arabistan devlet medyası, Suudi Kral Selman ve ABD Başkanı Trump’ın petrol fiyatlarında istikrara vurgu yaparak, muhtemel petrol yetersizliğini telafi etmek için petrol firmalarının üretimi artırması konusunda anlaştığını belirtti.

İran’ın nükleer enerji konusunda 2015 yılında 6 ülke ile yaptığı anlaşmadan ABD’nin çekilmesinin ardından Trump yönetimi, İran’a koyduğu ambargonun yanı sıra Avrupa, Asya ve Ortadoğu’daki müttefiklerine İran’dan petrol ithalatını durdurmaları için baskı yapıyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir