taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0775
6.824
1284.92
86072.28
251.137

Trump 'kutsal şehirler'e sınırsız sayıda göçmen gönderecek

ABD Başkanı Donald Trump, sınır güvenliği için yeni bir karar aldı.

İHA | 13.04.2019 - 08:47..
Whatsapp ile paylaş

l

Güney sınırına gelen belgesiz göçmenlerin sayısının artması ve ABD’nin Meksika sınır duvarını tam olarak finanse etmeme konusundaki başarısızlığı nedeniyle kızgın olan ABD Başkanı Donald Trump, yasan dışı göçmenleri Demokratların yönettikleri kentlere göndereceğini belirterek, alay etti.

SINIRSIZ SAYIDA GÖÇMEN TEDARİK EDEBİLİRİZ

Beyaz Saray’da gazetecilere konuşan Trump, *kutsal şehirlere “Onlara sınırsız miktarda göçmen tedarik edebiliriz. Demokratların çok tehlikeli göç yasalarımızı değiştirmek istememeleri nedeniyle, yasadışı göçmenleri yalnızca demokratların kalelerine yerleştirmek için çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

DEMOKRATLAR TRUMP'A BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi yaptığı açıklamada, ”Memleketi Francisco’nun da başka bir sığınak şehri olduğunu belirterek, Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına layık olmayan birisi ülke olarak, bir insan olarak, göçmenler ülkesi olduğumuza unutuyor. Bunlar karşı karşıya geldiğimiz kararlara saygısızlık eden bir başka kavram.” ifadelerini kullandı.

GÖÇMENLERİ KARŞILAMAYA HAZIRIZ

Illinois eyaletinde kutsal bir kent olan Şikago Belediye Başkanı Rahm Emanuel, “Bu göçmenleri kollarımızı açarak karşılayacağız, tıpkı Suriyeli mültecileri memnuniyetle karşıladığımız gibi, tıpkı Maria ve Porto Riko kasırgalarında evsiz kalanları memnuniyetle karşıladığımız ve Myanmar’daki soykırımdan kaçan Rohingya mültecilerini karşıladığımız gibi göçmenleri de karşılamaya hazırız.” dedi.

(* Kutsal şehir: Amerika'da kucaklayıcı göçmen politikasına sahip yerel yönetimlerin olduğu şehirler.)

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir