taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8259
6.5545
1272.64
95952.77
238.546

Trump: Otto konusunda yanlış anlaşıldım

ABD Başkanı, Kuzey Kore'de hapis yatıp serbest bırakıldıktan sonra ölen Amerikalı öğrenci Otto Warmbier'in ölümüyle, Kuzey Kore lideri arasında bir bağ olmadığı şeklindeki açıklamasını düzeltti.

AA | 02.03.2019 - 03:57..
Whatsapp ile paylaş

Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trump, Warmbier'in ölümünden Kuzey Kore'yi sorumlu tuttuğunu belirtti.

Trump, paylaşımında, "Yanlış yorumlanmaktan hiç hoşlanmam, özellikle konu Otto Warmbier ve onun değerli ailesine gelince. Önceki yönetim bu konuda hiçbir şey yapmadı. Elbette, Otto'ya yapılan muameleden ve onun ölümünden, Kuzey Kore'yi sorumlu tutuyorum. Daha da önemlisi, Otto boş yere ölmüş olmayacak. Otto'yu seviyorum ve sık sık onu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Trump: Otto konusunda yanlış anlaşıldım

TRUMP'IN AÇIKLAMALARI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Vietnam'da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşen ve ardından Warmbier hakkında değerlendirmeler yapan Trump'ın açıklamaları, Amerikalı öğrencinin ailesinden tepki görmüştü.

Warmbier'in ailesi, yaptıkları açıklamada, "Kim ve onun şeytani rejimi, oğlumuz Otto'nun ölümünden sorumludur. Kim ve onun şeytani rejimi, hayal edilemeyecek vahşet ve insanlık dışı uygulamalardan sorumludur. Hiçbir mazeret ya da gereksiz övgü, bu durumu değiştiremez." ifadelerine yer vermişti.

Trump: Otto konusunda yanlış anlaşıldım

Warmbier, 2016 yılında seyahat amaçlı bulunduğu ülkede kaldığı oteldeki bir "propaganda posterini çalmak" suçlamasıyla, 15 yıl hapis ve ağır çalışma cezasına çarptırılmıştı.

Amerikalı öğrenci, yaklaşık bir yıl hapiste tutulduktan sonra sonra 2017 yılının Haziran ayında, sağlık durumu kötüye gittiği gerekçesiyle ülkesine iade edilmişti. Warmbier, ABD'ye ayak bastıktan 6 gün sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir