taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7464
6.353
1467.98
105379.71
271.283
49013.6

Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

Türkiye'den güzel haberler geldiğini ifade eden ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milyonlarca insanın hayatını kurtardığını söyledi.

Haber Merkezi | 17.10.2019 - 20:35..
Whatsapp ile paylaş
Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı nedeniyle ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ankara'ya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe'de kabul edilen ABD'li heyetin yaptığı görüşmenin ardından Başkan Donald Trump, Twitter hesabından tweet'ler atmaya başladı.

Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

"TEŞEKKÜRLER ERDOĞAN"

Trump, Twitter hesabından "Türkiye'den güzel haberler geliyor. Teşekkürler Erdoğan, milyonlarca insanın hayatı kurtulacak." ifadelerini kullandı.

BU ANLAŞMA 3 GÜN ÖNCE YAPILAMAZDI

Amerikan heyetinin Türkiye'deki temasları hakkında açıklamalarına devam eden Başkan Trump, ''Bu anlaşma 3 gün önce yapılamazdı. Bunu yapabilmemiz için 'sert' bir aşk gerekliydi. Herkes için harika oldu. Hepsiyle gurur duyuyorum. Bugün medeniyet için harika bir gün. Gerekli ama gelenek dışı bir yol izlerken benim yanımda durduğu için ABD ile gurur duyuyorum. İnsanlar bu 'Anlaşma'yı yıllardır sağlamaya çalışıyordu. Milyonlarca hayat kurtarılacak. Herkese tebrikler.'' ifadelerini kullandı.

Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: İstediklerimizi aldık VİDEO

Mike Pence: ABD ve Türkiye ateşkes için anlaştı VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir