taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7862
6.4698
1470.83
111809.02
273.549
41735.46

Trump'ın eski seçim kampanyası menajerine hapis cezası

ABD Başkanı Trump'ın seçim kampanyasını bir dönem yürüten Manafort; vergi kaçakçılığı ve banka dolandırıcılığı suçlarından 47 ay hapis yatacak.

AA | 08.03.2019 - 08:56..
Whatsapp ile paylaş

Ukrayna'daki siyasi danışmanlık faaliyetlerindeki kazançları kapsamında ABD'de vergi kaçırma ve banka dolandırıcılığından hakkında 24 yıla kadar hapis cezası istenen Paul Manafort, 47 ay hapis cezası aldı.

VERGİ KAÇAKÇILIĞI SUÇLAMALARINDAN SONRA İSTİFA ETMİŞTİ

ABD'de, Rusya'nın 2016'da ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları soruşturmasında da suçlu bulunan Manafort, gelecek hafta ise bu suçlamalardan hüküm giyecek. Paul Manafort, 2016 yılında Trump'ın seçim kampanyası menajeri olarak 3 ay görev yapmış ve Ukrayna'daki faaliyetleri ve vergi kaçakçılığı suçlamalarının ardından istifa etmişti.

Rusya'nın, ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla başlatılan ve Özel Yetkili Savcı Mueller tarafından yürütülen soruşturmada, Trump'ın seçim kampanyasında görev almış bazı kişilerin, Ruslarla ilişkileri odak noktası olmuştu.

Trump'ın eski seçim kampanyası menajerine hapis cezası

SAVCI MUELLER SUÇLAMIŞTI

Rusya soruşturmasında; şu ana kadar eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in yanı sıra Trump'ın eski kampanya menajeri Manafort ve yardımcısı Rick Gates ile kampanya dönemindeki dış politika danışmanlarından George Papadopoulos, savcı Mueller tarafından suçlanmıştı.

Trump ise soruşturma çerçevesinde suçlanan ya da ceza alan kişilerin eylemleri ile kendisi veya başkanlık seçimleri arasında herhangi bir bağ olduğu iddialarını reddediyor, Rusya ile arasında herhangi bir gizli iş birliği olabileceği yönündeki iddiaların, kabul edilemez olduğunu savunuyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir