taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7512
6.3924
1475.84
108658.98
272.731
42464.91

Trump'ın Yemen tasarısını veto etmesine tepki yağdı

ABD'nin, Yemen'deki savaşta Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona verdiği desteği kesmesini öngören yasa tasarısını veto etmesinin ardından, ABD'li politikacılardan tepki geldi.

AA | 17.04.2019 - 20:00..
Whatsapp ile paylaş

Trump'ın Yemen tasarısını veto etmesine tepki yağdı

ABD Başkanı Donald Trump'a, ülkesinden tepkiler var. Daha önce hem Senato hem de Temsilciler Meclisi'nde onay alan Yemen tasarısının Trump'ın vetosuna takılmasının ardından, siyaset camiasından tepkiler de gecikmedi. Ayrıca Kongre'de, Trump'ın veto kararının geçersiz kılınması için de çağrılar yapıldı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, yaptığı yazılı açıklamada, veto kararının geçersiz kılınması adımına dair herhangi bir ifadeye yer vermedi.

"AMERİKA'NIN YÜREK BURKAN UTANCI"

Yemen'deki insani krizin sonuçlarının tüm dünyayı etkilediğini belirten Pelosi, "Tüm bunlara rağmen ABD Başkanı, utanmadan Kongre'nin her iki kanadında hem Demokratların hem de Cumhuriyetçilerin onayını alan bir tasarıya karşı durmayı seçti. Başkan seçimini, Amerika'nın bu yürek parçalayan krizdeki utanç verici rolü oynamasından yana yaptı." ifadelerini kullandı.

Yemen'deki çatışmanın bir an önce bitmesi çağrısında bulunan Pelosi, Trump'ı da "barışı, siyasetin önüne koymaya" davet etti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir