taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.123
6.8464
1283.74
84596.16
252.6

Trump'tan Kraliçe Elizabeth tavrı

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere ziyaretinde Kraliçe II. Elizabeth ile bir araya geldi. Donald Trump'ın askeri geçit töreninde kraliçeyi umursamayan bir tavır takınması eleştirilere neden oldu.

Haber Merkezi | 14.07.2018 - 09:39..
Whatsapp ile paylaş
Trump'tan Kraliçe Elizabeth tavrı

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump, İngiltere’ye ziyaretleri kapsamında Kraliyet ailesinin resmi evi olarak bilinen Windsor Kalesi’nde Kraliçe Elizabeth ile bir araya geldi.

TRUMP'TAN KRALİÇE ELIZABETH'E ŞOK TAVIR

Donald Trump'ın kendisini karşılayan askerleri selamlama töreninde kraliçeyi umursamayan bir tavır takınması sosyal medyada en çok konuşulan konulardan oldu. Trump ile Kraliçe II. Elizabeth'in o anları kameralara yansıdı.

Trump Kraliçe Elizabeth'i kızdırdı VİDEO

BEKLETTİ- ÖNÜNDE EĞİLMEDİ

ABD Başkanına ilişkin gösterilen saygısızca davranış bununla da sınırlı değil. Programa 12 dakika geç kaldığı belirtilen Trump'ın Kraliçe ile görüşmede de önünde eğilmediği, selamlamayı yapmadığı belirtiliyor.

TRUMP PROTESTOLARI

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump'ın İngiltere'yi ziyareti, başkent Londra başta olmak üzere birçok kentte düzenlenen gösterilerle protesto edildi.

Trump'tan Kraliçe Elizabeth tavrı

Londra merkezli ırkçılık karşıtı çalışmalarda bulunan, "Irkçılığa Karşı Dur (Stand Up To Racism)" adlı sivil toplum hareketi ile İngiltere'deki savaş karşıtı grup "Savaşı Durdurun Koalisyonu (Stop the War Coalition)" işbirliğinde organize edilen ilk gösteri için eylemciler sabah saatlerinde Başbakanlığın Londra dışındaki özel konutu Chequers yakınında toplandı.

Trump'tan Kraliçe Elizabeth tavrı

Buradan başlayarak kentin ünlü Trafalgar Meydanı'na doğru yürüyen eylemciler, yürüyüş boyunca "Trump defol" ve "Trump evine dön" şeklinde sloganlar attı.

Trump'tan Kraliçe Elizabeth tavrı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir