taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3308
6.0892
1221.56
93616.45
209.456

Trump'tan Meksika lideri Nieto'ya sınır duvarı uyarısı

ABD Başkanı Trump'ın, Nieto'dan sınıra inşa edilmesi planlanan duvarın masraflarını ödemeyeceğini açıklamamasını istediği ortaya çıktı.

AA | 03.08.2017 - 22:19..
Trump'tan Meksika lideri Nieto'ya sınır duvarı uyarısı

Donald Trump ile Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto arasında 27 Ocak'ta yapılan telefon görüşmesinin yayımlanan zabıtlarında Trump'ın "Bunu basına söyleyemezsin" dediği görülüyor.

Trump'tan Meksika lideri Nieto'ya sınır duvarı uyarısı

"EN KÖTÜ DİYALOG"

Trump'ın Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull'la yaptığı ilk telefon görüşmesinin de zabıtları yayımlandı.

Öfkeli geçen telefon görüşmesinde Trump Turnbull'a o günkü "en kötü" diyaloğu yaşadığını ve Rusya lideri Vladimir Putin ile görüşmesinin daha iyi geçtiğini söylüyor.

Trump'tan Meksika lideri Nieto'ya sınır duvarı uyarısı(Trump Oval Ofis'te Başbakan Trunbull'la görüşürken, eski danışmanları Michael Flynn ve Steve Bannon-sağda)

MEKSİKA İLE YAŞANAN "DUVAR" KRİZİ

Trump, seçim kampanyasında Meksika sınırına bir duvar inşa edeceğini ve inşaat masrafını Meksika'ya ödeteceğini vaat etmişti.

Ancak konuşma zabıtlarına göre ABD Başkanı duvarın masrafının başka kaynaklardan geleceğini kabul ediyor ve para konusunun "bir şekilde hallolacağını" ifade ediyor.

Trump ayrıca "Meksika'nın duvarın parasını ödemeyeceğini söyleyecekseniz, sizlerle bir daha görüşmek istemiyorum çünkü ben buna katlanamam." diyor.

Temsilciler Meclisi geçen hafta duvar için 1,6 milyar dolarlık bütçeyi onayladı ve federal hükümet de çeşitli şirketlerin verdiği projeleri değerlendiriyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)