taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8092
6.4654
1487.9
97886.36
277.959
47103.15

Trump'tan PYD'ye Rakka övgüsü

ABD Başkanı Donald Trump, PKK/PYD ve Suriye'de DEAŞ'a karşı savaşan müttefiklerinin Rakka'yı başarılı bir şekilde geri aldığını belirtti.

AA | 21.10.2017 - 22:40..
Whatsapp ile paylaş
Trump'tan PYD'ye Rakka övgüsü

Trump, yazılı açıklamasında, Rakka'nın DEAŞ'tan temizlendiğini bildirdi.

"TERÖRİSTLERİN BAŞKENT İLAN ETTİĞİ RAKKA'YI GERİ ALDIK"

SDG ismini kullanan terör örgütü PKK/PYD’ye de atıfta bulunduğu açıklamasında Trump, "SDG (PKK/PYD) ve Suriye'de DEAŞ'a karşı savaşan müttefiklerimiz, terör grubunun (DEAŞ) başkenti olarak ilan ettiği Rakka'yı başarılı bir şekilde geri aldı. Ortak çalışma sonucunda güçlerimiz bütün şehri DEAŞ'tan temizledi." ifadesine yer verdi.

Trump'tan PYD'ye Rakka övgüsü

"YEREL GÜÇLERİ DESTEKLEYECEĞİZ"

Rakka'nın geri alınmasının DEAŞ'a karşı mücadelede "kritik bir dönüm noktası" olduğunu vurgulayan Trump, şunları kaydetti:

"Yakında yeni bir evreye geçerek Suriye'deki tansiyonu düşürmek için yerel güçleri destekleyeceğiz ve kalıcı barışın sağlanması için şartları genişleterek terör güçlerinin geri dönerek ortak güvenliği tehdit etmesine son vereceğiz. Şiddetin son bulması için müttefiklerimizle diplomatik süreçleri destekleyerek mültecilerin evlerine geri dönmesini sağlayacağız ve Suriye halkının dehşetine son verecek siyasi geçiş sürecini sağlayacağız."

Trump'tan PYD'ye Rakka övgüsü

Trump, Başkanlık seçim kampanyalarında ABD halkına DEAŞ'ı "bitireceğini" vadettiğini hatırlatarak göreve geldikten sonra ilk yaptığı işin bu örgütle mücadele etmek olduğunu belirtti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir