taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

TSK'da FETÖ'cüler tek tek ihraç ediliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla bölücü terör örgütüne darbe vurmayı sürdürürken FETÖ ile mücadelesini de sürdürüyor.

AA | 13.04.2019 - 10:02..
Whatsapp ile paylaş
TSK'da FETÖ'cüler tek tek ihraç ediliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesine kararlılıkla devam ediyor. Gerek yurt içi gerekse sınır ötesindeki operasyonlarında bölücü terör örgütü PKK'ya ağır darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, FETÖ ile mücadeleyi de aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Bakanlık emriyle, Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm komutanlık, birlik, karargah ve kurumlarda devam eden çalışmalarla, FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar, çalışmalarda tüm ilgili makamlar tarafından hassasiyetle kullanılıyor.

İHRAÇ EDİLENLERİN SAYISI 1.412

Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda, Bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 795, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 242 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 375 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in kaldırılmasının ardından TSK'den ihraç edilen toplam personel sayısı 1.412 oldu.

RÜTBESİ GERİ ALINANLAR

Öte yandan, bu süre içinde 106 emekli askerin de rütbeleri geri alındı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir