taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6773
6.3672
1423.94
101088.73
260.017

TSK'dan Akdeniz misillemesi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) en seçkin tatbikatlarından biri olan Anadolu Kartalı Tatbikatı dün başladı.

03.04.2012 - 09:04..
Whatsapp ile paylaş

TSK'dan Akdeniz misillemesi

13 Nisan'a kadar sürecek tatbikatın icra sahası bu yıl sürpriz bir şekilde genişletildi. Daha önce sadece Orta Anadolu semalarında gerçekleşen ve Konya 3. Ana Jet Üssü'ndeki muharip unsurlarının yanı sıra İncirlik Hava Üssü'ndeki NATO unsurlarının katılımıyla gerçekleşen tatbikat, bu yıl Orta Anadolu'nun yanı sıra tarihinde ilk kez Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarının da katılımıyla Akdeniz'de de icra edilecek.

NOBLE DINA'YA MİSİLLEME Mİ?

Kaynaklar, Yunanistan, İsrail ve ABD unsurlarının Doğu Akdeniz'de yürüttüğü "Noble Dina" harekâtına misilleme olarak tatbikata deniz unsurlarının da dahil edilmesinin İsrail ve Kıbrıs Rum Kesimi'ne gözdağı niteliğinde görülmesi gerektiğine işaret etti. Deniz Kuvvetleri'nin geçtiğimiz yıl İsrail ile yaşanan gerginlik nedeniyle Doğu Akdeniz'deki etkinliğinin artırılması amacıyla programa dahil edilmesinin önceden kararlaştırıldığı öne sürüldü. Tatbikatla Doğu Akdeniz'deki olası bir karışıklıkta hava ve deniz unsurlarının eşgüdümünün denenmesinin planlandığı belirtildi.

TSK'NIN MEVCUDU 12 BİN ARTTI

Genelkurmay Başkanlığı'nın personel sayısı, geçtiğimiz aya oranla 12 bin artış göstererek, 726 bin 67 olarak açıklandı. Geçtiğimiz ay iki general ve amiralin emekliliğini istemesi nedeniyle 362'ye düşen general/amiral sayısında ise bir değişiklik yaşanmadı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir