taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.29
6.0237
1280.6
100641.23
217.935

TSK'nın hava harekatı Irak'ı rahatsız etti

Irak, TSK'nın dün gece Sincar ve Karacak Dağı'nın vurmasından rahatsız olduğu için Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi'ni, Irak Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı.

Haber Merkezi | 14.12.2018 - 20:45..
Whatsapp ile paylaş
TSK'nın hava harekatı Irak'ı rahatsız etti

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları, dün akşam PKK'nın Irak'taki kamplarının yer aldığı Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine operasyon düzenlendi.

TÜRK BÜYÜKELÇİ, DIŞİŞLERİ'NE ÇAĞRILDI

Türkiye'nin kendi sınırlarını tehdit eden terör örgütüne karşı girdiği haklı mücadeleden rahatsız olan Irak, bugün Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi'ni Irak Dışişleri Bakanlığı'na çağırarak; Türk savaş uçaklarının hava sahasını ihlal ettiğini belirtti.

KARAR, ENSONHABER'DE DEĞERLENDİRİLDİ

Konuya ilişkin Ensonhaber.com'a değerlendirme yapan yetkililer; Kuzey Irak'a her gün gerçekleştirilen operasyonlara ses çıkarmayan Bağdat Yönetimi'nin kendi kontrollerinde olan Sincar ve Mahmur'a düzenlendiğinde egemenlikten bahsetmelerini manidar olarak yorumladı.

Öte yandan toprak bütünlüğünden bahseden Bağdat Yönetimi'nin farklı iki Irak toprağı anlayışıyla hareket etmesi ise, ülkelerine tam egemen olamamalarının bir sonucu olarak değerlendirildi.

TSK'dan Sincar'a hava harekatı haberi
TSK'nın hava harekatı Irak'ı rahatsız etti

Sincar'a hava harekatı haberi
TSK'nın hava harekatı Irak'ı rahatsız etti

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir